Nowa Fantastyka (9/2021).

okładka

Nowa Fantastyka (9/2021).

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

ZMIERZCH GALAKTYKI LEMA
 
22 września 1995 roku profesor Mitsuyoshi Numano, tłumacz na język japoński, wykładowca polonistyki na Uniwersytecie Tokijskim, i dr hab. Beata Kubiak, kulturoznawczyni specjalizująca się w piśmie i sztuce Japonii, przeprowadzili wywiad ze Stanisławem Lemem. Dzięki uprzejmości pana profesora Numano publikujemy tutaj obszerne, zredagowane fragmenty wypowiedzi pisarza, zaś pełną treść rozmowy, nigdy wcześniej niepublikowanej po polsku, znajdziecie w gratisowym pliku w naszej aplikacji mobilnej.
 
ODKRYĆ LEMA NA NOWO
Dyskusja (Michał Cetnarowski, Piotr Górski, Paweł Majka)
 
Jak to z tym Lemem jest? Jego twórczość ma nam cały czas coś do zaoferowania, może być wciąż czytana nie tylko na fali retronostalgii za bajkami robotów i Układem Słonecznym opanowanym przez flotę pirxopodobnych "tirowców próżni"? Czy też pozostają nam tylko rytualne spory o imponderabilia, związane z postacią pisarza, jego recepcją i strategiami odbioru społecznego, ale już nie do końca z tym, o czym Lem pisał i myślał.
 
Kamil Śmiałkowski
RICHARD DONNER – HOLLYWOODZKI SUPERMAN
 
W lipcu pożegnaliśmy Richarda Donnera, jednego z najlepszych hollywoodzkich opowiadaczy, którego wszyscy kojarzą z "Zabójczą bronią" (nakręcił cztery i do śmierci kombinował z piątą), ale nie sposób przecenić też jego wpływu na horror, kino superbohaterskie czy fantasy. To był naprawdę mistrz!
 
Witold Vargas
BEZKOST
 
Aby zrozumieć, czym jest bezkost, należy pamiętać o wielu czynnikach, które wpływają na ludowy obraz świata istot nadprzyrodzonych. Bardzo istotna była instytucja tabu, która dała początek wielu nowym nazwom demonów.
 
Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz
NASZA BARDZO ZNANA AUTORKA
czyli zapomniane pisarki z lamusa, cz. 1
 
Historia fantastyki naukowej to często historia słynnych pisarzy i bardzo męskiego fandomu. Takie przynajmniej możemy mieć wrażenie, jeśli prześledzimy najważniejsze publikacje dotyczące historii SF. Jest w tym dużo prawdy, ale równie dużo zapomnianych i przemilczanych kobiet, które pisały fantastykę naukową i zostały wymazane na lata z jej historii. Jedną z nich była pierwsza autorka, która pisała regularnie do kultowych amerykańskich magazynów fantastycznych pod własnym nazwiskiem.
 
Marcin Zwierzchowski
TAJEMNICE WIEDŹMINÓW
 
Plany platformy Netflix względem bohaterów i świata stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego przekraczają już serial "Wiedźmin". "Zmora wilka" to pierwsza w tym uniwersum wyprawa w estetykę anime.
 
Ponadto w numerze m.in.:
– wywiad ze scenarzystą "Zmory wilka", Beau DeMayo;
– opowiadanie Briana Herberta i Kevina J. Andersona z uniwersum "Diuny";
– gościnny występ felietonowy Marty Krajewskiej;
– kolejne przygody Lila i Puta.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Nowa Fantastyka
  • Format:200x285 mm
  • Liczba stron:84
  • Oprawa:miękka
  • Papier:offset
  • Data wydania:19 sierpień 2021
  • Numer katalogowy:557779

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher