OPIS
ZAWSZE JEST NADZIEJA
Wywiad z Nealem Shustermanem
Neal Shusterman (ur. 1962) ‒ amerykański pisarz SF, autor m.in. powieści „Susza”, „Głębia Challengera” oraz cyklów powieściowych „Podzieleni” i „Żniwa śmierci”. Trzeci tom tego ostatniego, „Żniwo”, przez użytkowników serwisu Lubimy Czytać został uznany Książką Roku 2023 w kategorii science fiction, zaś „Głębia…” otrzymała w 2015 roku niezwykle prestiżową National Book Award w kategorii literatury młodzieżowej.
Marek Kolenda
FANTASTYCZNIE NIEZALEŻNI
Inspirujące przykłady fantastycznych autorów z zagranicy, którzy odnieśli sukces literacki i komercyjny, zaczynając karierę od self-publishingu, z pewnością działają na wyobraźnię rodzimych twórców fantastyki.
Miłosz Konarski
FELIX, NET I NIKA
oraz Tajemnica Literackiego Fenomenu
Po dwudziestu latach, osiemnastu częściach i prawie dwóch milionach sprzedanych książek, na polskim rynku „Felix, Net i Nika” jest prawdziwym fenomenem.
POLKA, KTÓRA WYREŻYSEROWAŁA „GWIEZDNE WOJNY”
Wywiad z Magdaleną Osińską
Jak reżyserowało się Samuela L. Jacksona? Czego nauczyła się od reżysera „Uciekających kurczaków”, Nicka Parka i jak doszło do tego, że wyreżyserowała animację z uniwersum „Gwiezdnych wojen”? Na te i inne pytania odpowiada Magdalena Osińska, polska reżyserka i animatorka.
Rafał Christ
PODRÓŻ KU KRESOWI CZŁOWIECZEŃSTWA
„Mars Express. Świat, który nadejdzie” to koń trojański. Przemyca do cyberpunku idee do tej pory mu obce, odważnie poszerzając jego horyzontu.
CYBERPUNK W DISNEYLANDZIE
wywiad z Jérémiem Périnem
Jérémie Périn – ukończył prestiżową uczelnię artystyczną Gobelins w Paryżu. Nieraz tworzył teledyski, a przy serialu „Lastman” pracował jako scenarzysta, animator i reżyser. 12 lipca na ekrany polskich kin wszedł jego pełnometrażowy debiut „Mars Express. Świat, który nadejdzie”.
Ponadto w numerze:
‒ opowiadania m.in. Laviego Tidhara i Aleksandry Bednarskiej;
‒ kolejne spotkanie z Lilem i Putem;
‒ gorąca promocja prenumeraty;
‒ felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.