OPIS
Łukasz M. Wiśniewski
FENOMEN SERII FALLOUT
W roku 1997 wybuchła bomba, której nikt się nie spodziewał. Black Isle, nikomu jeszcze nieznane studio z Kalifornii (wówczas część firmy Interplay Productions), wydało grę „Fallout”. Gry wideo nie były jeszcze tak ważnym elementem rynku jak dzisiaj, ale i tak wstrząsy wtórne po uderzeniu okazały się potężne.
Marceli Szpak
POPROMIENNE POTOMSTO FALLOUTA
Kiedy w 1997 roku po raz pierwszy kliknęliśmy w najpewniej jeszcze wtedy piracką wersję „Fallouta”, naszym oczom ukazał się nowy, zupełnie niewspaniały świat.
Łukasz M. Wiśniewski i Joanna Kułakowska
O CO TO CAŁE HALO?
Mówiąc o świecie stworzonym na potrzeby gier z serii „Halo”, trzeba pamiętać o kluczowej sprawie: tak samo jak wydarzenia w tym uniwersum, rozwój wizji należy podzielić na etapy historyczne.
Aleksandra Klęczar
ORPHAN BLACK: TO PO PROSTU LUDZIE
W Orwellowskim roku 1984 grupa kobiet wydała na świat córki. Matek nie łączyło nic poza faktem, że ich córki były owocem zapłodnienia in vitro ‒ i że wszystkie dziewczynki były… klonami. Tematy związane z bioetyką doskonale porusza seria "Orphan Black", której nowa odsłona – "Orphan Black: Echa" – w przewrotny sposób rozwija założenia oryginału.
Mateusz Wielgosz
Pokonać apokalipsę
Na przełomie 2019 i 2020 roku pojawiło się hasło: Nie wrócimy do normalności, bo to normalność była problemem. Nie chodziło w nim o kryzys klimatyczny, jednak pasuje jak ulał. W ten czy inny sposób normalność się kończy.
Łukasz Czarnecki
WITAJCIE NA PIEKŁA DNIE
Animowana komedia muzyczna o piekielnym hotelu służącym za ośrodek resocjalizacji grzeszników. Brzmi wariacko? Taki właśnie jest „Hazbin Hotel”.
Ponadto w numerze:
‒ wywiad z Maciejem Kurem i Piotrem Bednarczykiem,
‒ opowiadania m.in. Wołodymyra Arieniewa i Erica M. Witcheya,
‒ kolejne przygody Lila i Puta,
‒ atrakcyjna promocja prenumeraty,
‒ felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.