OPIS
Po 23 albumach "Strefy Komiksu" zawierających wyłącznie komiksy, czas na eksperyment. Kolejny numer pisma, oprócz komiksów, będzie zawierał publicystykę komiksową. Obok przedruków z "Magazynu Fantastycznego" (poprawionych i uzupełnionych) znajdą się w nim materiały premierowe.
Jeśli pomysł spodoba się czytelnikom (inaczej rzecz ujmując, nie odnotujemy jakiegoś dramatycznego spadku sprzedaży), bedziemy od czasu do czasu powtarzać ten manewr kładąc większy nacisk na materiały premierowe.
Robert Zaręba
W numerze pojawiają się zarówno twórcy znani z poprzednich albumów (Nikodem Cabała, Tomasz Kleszcz, Maciej Pałka, Paweł Gierczak, Maciej Łoś), jak i debiutujący na tych łamach (Przemysław Geremek, Tomasz Pawlak, Tomasz Mering).
Obok komiksów, po raz pierwszy, zagościła w "Strefie Komiksu" publicystyka:
-
Wywiad rzeka z Nikodemem Cabałą – "Moim zdaniem", który pokazuje spojrzenie jednego z najwartościowszych polskich twórców komiksowych na komiks, a także na to, co dzieje się wokół niego, w tak zwanym: komiksowie. To osobiste spojrzenie twórcy nie pretendujące do miana środowiskowej wyroczni, ale na pewno warte poznania.
-
"Artykuł sponsorowany" jest moją reakcją na cała serię artykułów w sposób kłamliwy diagnozującą sytuację polskiego komiksu dziecięcego i młodzieżowego. To trochę jak walka z wiatrakami, bo zdaję sobie sprawę, że teksty takie służą tylko i wyłącznie promocji pewnych grup komiksowych interesów i z dziennikarską rzetelnością nie mają nic wspólnego.
-
"Polski komiks fantastyczny” Witolda Tkaczyka i „Epitafium dla krytyka” mojego autorstwa , to teksty przedrukowane z działu publicystyki "Magazynu Fantastycznego".
Robert Zaręba