Pocztówki z Italii
Wspólne przedsięwzięcie wydawnicze Wydawnictwa Jedność i Wydawnictwa Diecezji Warszawsko-Praskiej pt. Pocztówki z Italii to wspaniały album-przewodnik napisany przez wybitnego znawcę historii i kultury Włoch. Ksiądz profesor Waldemar Turek, mieszkający i pracujący przez kilkadziesiąt lat u boku kolejnych papieży, zaprasza na pielgrzymkową wędrówkę po Italii. Dzieli się swoją wiedzą o niej, ze znawstwem i pasją oprowadzając po jej skarbach. Publikacja składają się z pięciu rozdziałów. Pierwszy oprowadza po rzymskich świątyniach – czterech bazylikach większych, które wyznaczając szlak pielgrzymek jubileuszowych, oraz po trzech innych świątyniach, nierozerwalnie związanych z losami Polski. W rozdziale drugim Autor dzieli się zachwytem nad Toskanią i skarbami jej kultury, jakich wiele we Florencji i innych miastach tej mistycznej krainy. Rozdział trzeci zawiera „pocztówki z Emilii-Romanii” z jej stolicą w Bolonii, a także zabytkami Rawenny i Parmy oraz przeszłością i współczesnością Modeny. Rozdział czwarty dopowiada i rozwija obowiązkowy dla nas wątek poloników, które obficie przewijały się w poprzednich rozdziałach, a tutaj wysuwają się na pierwszy plan. Całość wieńczą, w rozdziale piątym, „pocztówki okolicznościowe” z mnóstwem ciekawych i ważnych informacji, dzięki którym nasza wiedza o Italii zyskuje nowe treści i barwy.
ODBIORCY KSIĄŻKI:
– książka adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, szczególnie przydatna dla pielgrzymów udających się do miejsc kultu religijnego we Włoszech;
– album może być wspaniałym prezentem nie tylko dla osób zainteresowanych historią oraz kulturą Włoch;
– to także publikacja dla osób zaangażowanych w nauczanie i propagowanie historii.
O AUTORZE:
Ks. Waldemar Turek (1962) – kapłan diecezji płockiej, doktor habilitowany nauk teologicznych, kierownik sekcji łacińskiej Sekretariatu Stanu, wykładowca łaciny na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie oraz autor licznych publikacji z dziedziny filologii klasycznej, patrologii i duchowości, wydawanych po polsku i w innych językach. Od kilku lat jest stałym współpracownikiem tygodnika „Idziemy”.
| Cena det. | 45,00 zł |
|---|---|
| Data wydania | 2025-11-03 |
| Rok wydania | 2025 |
| Autor | ks. Waldemar Turek |
| Wydawca | Wydawnictwo Jedność |
| ISBN | 9788383533988 |
| EAN | 9788383533988 |
| Numer katalogowy | 739413 |
| Adres e-mail producenta | [email protected] |
| Nazwa producenta | Wydawnictwo Jedność |
| Adres pocztowy producenta | ul. Jana Pawła II 4, 25-025, Kielce |
- Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
- Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
- Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.













