Ucieczka do Tangeru w Królestwie Maroka. Powieść drogi
Numer katalogowy
754263
Jakub Ciećkiewicz – pisarz, reportażysta i fotograf, autor i wydawca magazynu „Pejzaż Polski”, redaktor magazynu „Piątek” w „Dzienniku Polskim” w Krakowie. W latach 90. pisał teksty reporterskie o Śląsku, które demaskowały kata obozu w Świętochłowicach Salomona Morela. Publikacja reportaży Piekło zaczęło się po wojnie i W polskim obozie pracy na łamach tygodnika „Wieści”, doprowadziła do procesu sądowego i ucieczki Morela z kraju. Współpracował z popularnym programem tv Telewizja Nocą Aleksandra Małachowskiego. Prowadził prasową część akcji Przed ścianą. Pisywał do „Polityki” (rubryka „Na własne oczy”), „Gazety Wyborczej” (dodatek „Duży Format”) i „Tygodnika Powszechnego”. Jego tekst Miasto Freestyle’owej rewolucji został przetłumaczony na wszystkie języki Unii Europejskiej przez portal Presseurop (III Nagroda w konkursie Ministerstwa Pracy na najlepszy tekst o ekonomii społecznej). W 2005 roku wydał album fotograficzny Światło Kraków, inkrustowany wierszami Józefa Barana, a w 2020, w wydawnictwie Austeria, mikropowieść Koniec świata na mojej ulicy, której fragmenty czytał w Radiu Kraków Jerzy Trela. Debiut literacki został uhonorowany nagrodą „Krakowska Książka Miesiąca” (Marzec 2021) i był szeroko recenzowany: „Odra”, portal „Pisarze.pl”, „Gazeta Wyborcza”, blogerzy: Georgina Gryboś „Literacka Kavka” i Łukasza Wojtusik, „Alfabet Wojtusika”, „Program II Polskiego Radia” („Czytelnia”), „Dziennik Polski”, „Radio Kraków”, „Miesięcznik Kraków”. O książce wypowiadali się pochlebnie znani krytycy i pisarze: Józef Baran, Adam Ziemianin, Michał Piętniewicz, Mieczysław Orski, Iwona Rusek, Piotr Kofta, Witold Bereś.
| Cena det. | 58,00 zł |
|---|---|
| Data wydania | 2025-10-08 |
| Rok wydania | 2025 |
| Autor | Jakub Ciećkiewicz |
| Wydawca | Austeria |
| Format | 14.5x20.5 cm |
| Liczba stron | 384 |
| Oprawa | Oprawa broszurowa |
| ISBN | 9788378667155 |
| EAN | 9788378667155 |
| Numer katalogowy | 754263 |
Dostępność
- Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
- Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
- Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
Przedsprzedaż
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.












