Cyniczne Teorie

Numer katalogowy
742847
65,00 zł
Cena det.: 65,00 zł
Dostępność: 2-3 dni robocze
Tłumacz: Marcin Wilczek
Wydawca: Wydawnictwo WEI

Czy słyszałeś, że język to przemoc, a nauka jest seksistowska? A może powiedziano ci, że otyłość jest zdrowa, że nie ma czegoś takiego jak płeć biologiczna lub że tylko biali mogą być rasistami? Czy czujesz się zdezorientowany tymi ideami i zastanawiasz się, jak udało im się tak szybko podważyć logikę?

Z pewnością napływ informacji mass mediów nie pomaga znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a jedynie zwiększa skalę dezinformacji. Autorzy tej książki, Helen Pluckrose i James Lindsay, odważyli się podjąć polemikę z pseudonaukowymi dogmatami, których skutki będziemy odczuwać latami.

Jeśli „cancel culture” i fałszywe narracje, które zdominowały media i świat nauki, budzą Twoje obawy, że niekontrolowane rozprzestrzenianie się fałszywych przekonań stanowi zagrożenie dla naszej wolności, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Czym jest sprawa Grievance Studies?

Czy współczesne renomowane czasopismo naukowe mogłoby opublikować spreparowany artykuł, który jest parafrazą niesławnego Mein Kampf i nazwać go rzetelną pracą badawczą? Czy da się stwierdzić przyczynowość pomiędzy homofobią a postawą wobec homoseksualnych zbliżeń zwierząt domowych? Czy psy są zaangażowane w kulturę gwałtu? Jeśli przyznamy rację części środowiska badaczy nauk społecznych, odpowiedź na te pytania brzmi: tak.

Książka ta napisana przez współautorów sławnej prowokacji, tzw. Grievance Studies Affair. W latach 2017–2018 J.A. Lindsay, H. Pluckrose i P. Boghossian przygotowali 21 projektów artykułów, które zgłoszono do publikacji w czasopismach naukowych z obszarów socjologii, kulturoznawstwa i nauk krytycznych. Na skutek prowokacji cztery zostały opublikowane, trzy przyjęto do publikacji, siedem pozostawało na etapie recenzji i oceny. W artykułach celowo dokonano wielu nadużyć, a konsekwencją każdego z nich były równie absurdalne wnioski.

Dlaczego więc czasopisma naukowe zgodziły się na ich publikację? Odpowiedź na to pytanie czeka na Ciebie!

Cena det. 65,00 zł
Data wydania 2022-07-19
Rok wydania 2022
Tłumacz Marcin Wilczek
Wydawca Wydawnictwo WEI
ISBN 9788367272032
EAN 9788367272032
Numer katalogowy 742847
Adres e-mail producenta [email protected]
Nazwa producenta Fundacja Warsaw Enterprise Institute
Adres pocztowy producenta Aleje Jerozolimskie 30, 00-024, Warszawa
Tytuł oryginału Cynical Theories: How Activist Scholarship Made Everything about Race, Gender, and Identity—and Why This Harms Everybody
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.