Poznań

Numer katalogowy
700047
Cena det.: 65,00 zł
Dostępność: Niedostępne
Wydawca: Zysk i S-ka

Wszystko, co po sobie pozostawiamy w sferze materialnej, jest żywym źródłem

historycznym, z którego czerpiemy różnorodne informacje na temat przeszłości.

Moja prezentacja Poznania skupia się na tych aspektach historii miasta, które godne są wyróżnienia i stałego miejsca w naszej pamięci; szersze jego przedstawienie ogranicza objętość tego albumu.

Zwiedzając Poznań, odnosimy wrażenie, że zastygła w jego murach historia, która zaczęła się tu setki lat temu i odciska swoje piętno na dniu dzisiejszym. Spacerując po Starym Mieście, widzimy kościoły, zamki, pałace, fontanny, kamienice, fabryki, cmentarze, ale także wspaniałe nowe budowle. Podziwiamy dzieła sztuki i rzemiosła przechowywane w muzeach.

Poznań to pograniczne miasto, które wielokrotnie zmieniało swoje funkcje; zmieniali się również jego mieszkańcy. Od potężnego grodu państwa Piastów i intelektualnej stolicy Polski, przez wzloty i upadki, aż do głównego ośrodka Prus Południowych. Od duchownych z Zachodu (z biskupem Jordanem), po Niemców, Włochów, Holendrów, Żydów i innych, którzy tu znaleźli swój dom, swoją małą ojczyznę. Zatem dziedzictwo kultury materialnej jest nierozerwalnie związane z wartościami duchowymi, które przechodziły z pokolenia na pokolenie, w formie obyczajów, zachowań, języka, nazw, zjawisk kulturowych i społecznych.

Tak powstawał obecny Poznań. Warto dać się ponieść fantazji i oczami wyobraźni zobaczyć biskupa Jordana w podziemiach Katedry, w Złotej Kaplicy – pierwszych władców Polski, Mieszka I i Bolesława Chrobrego, a na Wzgórzu Zamkowym – króla Przemysła II z orłem w koronie na piersi. Jana Baptystę di Quadro – mecenasa sztuki króla Stasia, Karola Marcinkowskiego, Edwarda Raczyńskiego i wielu, wielu wspaniałych obywateli owego pięknego miasta.

Prezentowany album to właśnie wynik spotkania z tymi, którzy na przestrzeni ponad tysiąca lat tworzyli Poznań. Z satysfakcją będę wspominał współpracę ze wszystkimi, którzy w tym przedsięwzięciu uczestniczyli, i mam nadzieję, że ten album stanie się naszą wspólną radością.

Konrad Kazimierz Czapliński

Album o Poznaniu zawiera teksty w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i niemieckiej.

Cena det. 65,00 zł
Data wydania 2013-08-05
Rok wydania 2013
Autor Konrad Kazimierz Czapliński
Wydawca Zysk i S-ka
ISBN 9788375069822
EAN 9788375069822
Numer katalogowy 700047
Wydanie wyd. 1
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.