Wojenna narzeczona

Numer katalogowy
670000
Cena det.: 34,00 zł
Dostępność: Niedostępne

Niezwykła opowieść o pierwszej miłości rozkwitającej w czasach wojny.

Tuż przed wybuchem II wojny światowej między Lenką, młodą studentką Akademii Sztuk Pięknych, a Josefem, studentem medycyny, rodzi się uczucie. Z nadzieją na lepszą przyszłość młodzi biorą ślub, by zaledwie kilka dni później patrzeć, jak ich marzenia rozpadają się w proch. Podobnie jak wiele innych osób, świeżo poślubionych małżonków rozdziela wojna.

Po latach Josef, teraz ceniony lekarz położnik, wciąż pamięta o żonie, która wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi zginęła podczas wojny. Jednak Lence udało się przetrwać w nazistowskim obozie w Terezinie dzięki niezwykłemu malarskiemu talentowi oraz pamięci o mężu, którego, jak sądzi, już nigdy nie będzie jej dane zobaczyć. Dopiero przypadkowe spotkanie kilkadziesiąt lat później w oddalonym tysiące kilometrów od rodzinnej Pragi Nowym Jorku uświadamia im, że oboje otrzymali od losu jeszcze jedną szansę.

Od przepychu spokojnego życia w przedwojennej Pradze po okropności okupowanej przez nazistów Europy, powieść odsłania przed czytelnikiem siłę pierwszej miłości, niezłomność ludzkiego ducha i potęgę pamięci.

Przepięknie napisana, poruszająca, romantyczna, chwytająca za serce i zmysłowa. „Wybór Zofii” tego pokolenia.

John Lescroart, autor bestsellerów z listy „New York Timesa”

Ta poruszająca powieść rozpoczyna się od końca, by zatoczyć krąg i poprowadzić czytelnika przez najbardziej tragiczne wydarzenia dwudziestego wieku do tego samego punktu w sposób, który sprawi, że serce podejdzie mu do gardła.

Loring Mandel, autor nagrodzonego Emmy scenariusza do filmu „Ostateczne rozwiązanie”

Historia miłości wpleciona w opowieść o ludzkich tragediach i woli przetrwania.

Martin Fletcher, laureat National Jewish Book Award

Alyson Richman jest autorką powieści „The mask carver’s son”, „Swedish tango” oraz „Zakochana modelka”. Absolwentka Wellesley College, mieszka na Long Island w Nowym Jorku wraz z mężem i dwójką dzieci

Cena det. 34,00 zł
Data wydania 2013-03-14
Rok wydania 2013
Autor Alyson Richman
Wydawca Prószyński Media
ISBN 9788378394785
EAN 9788378394785
Numer katalogowy 670000
Wydanie 1
Tytuł oryginału The Lost Wife
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.