Jak brat z bratem
DWAJ ZNAKOMICI ARTYŚCI. DWIE ŻYCIOWE DROGI. JEDEN RODZINNY DOM
Jedno pokolenie. Dwóch braci. Jeden czy dwa punkty widzenia? Jaki wpływ na życie Andrzeja i Mikołaja Grabowskich i ich postrzeganie świata miało miejsce, w którym dorastali? Rodzinne miasto Alwernia ciągle powraca w rozmowie braci. Przewijają się w niej ludzie i wydarzenia, drobiazgi i rzeczy naprawdę ważne. Czasem bracia Grabowscy opowiadają o nich takimi samymi słowami, a czasem mają zupełnie inna pamięć pewnych wydarzeń. Niekiedy przypomina to zabawę: na tym samym obrazku znajdź dziesięć różnic.Pełen uroku i ciepła dialog toczy się wartko. Zachwycają w nim trafność obserwacji i refleksyjność. Są też momenty wzruszające – kiedy dwaj dojrzali mężczyźni po sześćdziesiątce mówią sobie coś po raz pierwszy w życiu.
Andrzej Grabowski – wybitny aktor filmowy, teatralny i kabaretowy.
Przez wiele lat związany z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W jego dorobku artystycznym znalazły się znakomite role w wielu filmach (m.in. Pod Mocnym Aniołem, Drogówka, Zróbmy sobie wnuka), serialach (Boża Podszewka, Pitbull) oraz przedstawieniach teatralnych (Chory z urojenia, Kwartet, Scenariusz dla trzech Aktorów). Szczególną popularność Andrzej Grabowski zawdzięcza roli Ferdynanda Kiepskiego, w bijącym rekordy popularności serialu komediowym Świat według Kiepskich emitowanym na antenie Polsatu od 1999 roku. W lutym 2013 otrzymał nominację do nagrody Wiktory 2012 w kategorii Aktor telewizyjny. W 2014 roku został jurorem w programie „Taniec z gwiazdami” (Polsat).
Mikołaj Grabowski – aktor, reżyser, pedagog.
Pracował w wielu polskich teatrach. Od roku 1987 współpracuje z Teatrem STU w Krakowie, a od roku 1997 jest (wspólnie z Krzysztofem Jasińskim jego dyrektorem artystycznym. W latach 2002-2012 – dyrektor Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Wyreżyserował wiele cenionych i nagradzanych spektakli teatralnych oraz telewizyjnych, m.in. Opis obyczajów wg Jędrzeja Kitowicza w Teatrze STU, Trans-Atlantyk Witolda Gombrowicza w Teatrze im. Jaracza, Teatrze im. Słowackiego i Teatrze Telewizji oraz Prorok Ilja Tadeusza Słobodzianka w Teatrze Nowym w Łodzi. Wieloletni dziekan Wydziału Reżyserii PWST
Hanna Halek – dziennikarka. Współpracowała z wieloma czasopismami (w tym: z „Machiną”, „Focusem Historia”). Trzykrotnie nominowana w konkursie im. Barbary N. Łopieńskiej za wywiady (z Janem Nowickim, Michałem Żebrowskim, Maciejem Maleńczukiem). Obecnie związana m.in. z magazynami „Zwierciadło”, „Sens”, „Polityka”, „Wysokie Obcasy”. Współautorka książki Cudowne lata (Wydawnictwo Zwierciadło, 2013). Trenuje stworzone przez Bruce’a Lee Jeet Kune Do.
| Cena det. | 39,90 zł |
|---|---|
| Data wydania | 2014-05-21 |
| Rok wydania | 2014 |
| Autor | Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski |
| Wydawca | Zwierciadło |
| Seria | seria z DNA |
| ISBN | 9788363014858 |
| EAN | 9788363014858 |
| Numer katalogowy | 668205 |
| Wydanie | wydanie 1 |
- Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
- Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
- Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.











