Wielka księga gramatyki angielskiej w 400 ćwiczeniach
Masz wrażenie, że angielska gramatyka to labirynt bez wyjścia? A zadania w podręcznikach są zbyt monotonne albo mało praktyczne? Wielka księga gramatyki angielskiej w 400 ćwiczeniach to książka, która zmieni twoje podejście do nauki.
Ten praktyczny przewodnik pozwoli ci krok po kroku opanować gramatykę i leksykę angielskiego.
Znajdziesz tu:
- 400 różnorodnych ćwiczeń, które od razu wykorzystasz w praktyce
- klarowne wyjaśnienia gramatyczne – bez zbędnej teorii, za to z przykładami, które rozjaśniają zasady
- testy kompetencji, dzięki którym sprawdzisz, co już umiesz, a nad czym musisz popracować
- przejrzyste schematy i wskazówki, które pomogą ci zrozumieć nawet najtrudniejsze zagadnienia.
Ta książka to idealny wybór dla tych, którzy:
- chcą przełamać blokady w nauce angielskiego
- przygotowują się do egzaminów lub certyfikatów
- uczą się samodzielnie i potrzebują praktycznych ćwiczeń, które utrwalają wiedzę
- szukają jednego, kompletnego źródła wiedzy o gramatyce i słownictwie.
Wielka księga gramatyki angielskiej w 400 ćwiczeniach dostosowana jest do poziomów od A1 do C2. Obejmuje zarówno proste tematy, jak i zaawansowane struktury. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy chcesz doszlifować swoje umiejętności, ta książka pomoże ci uporządkować wiedzę, poczuć pewność w komunikacji i zrozumieć, jak to wszystko działa.
Wielka księga gramatyki angielskiej w 400 ćwiczeniach przeznaczona jest dla:
- uczniów i studentów,
- uczestników kursów językowych,
- osób przygotowujących się do egzaminów lub uzyskania certyfikatów językowych,
- wszystkich, którzy chcą doskonalić swoją znajomość angielskiego.
Marta Fihel – anglistka, nauczycielka, współautorka słowników i kilkudziesięciu podręczników do nauki języka angielskiego.
prof. Dariusz Jemielniak – pracuje w Akademii Leona Koźmińskiego i jako faculty associate w Berkman-Klein Center for Internet and Society na Uniwersytecie Harvarda. Jest współtwórcą innowacyjnego systemu wspomagania pracy nauczycieli języków obcych i wspierania nauki słówek Insta.Ling, z którego w każdym tygodniu korzysta ponad 140 tysięcy osób w Polsce i Niemczech. Jest też współautorem podręczników do nauki języków obcych i słowników.
dr hab. Paweł Rutkowski, prof. UW – językoznawca, badacz składni języków naturalnych – zarówno fonicznych, jak i migowych (a w szczególności polskiego języka migowego – PJM). Autor licznych prac z zakresu lingwistyki teoretycznej i stosowanej, w większości opublikowanych w wydawnictwach międzynarodowych. Odbywał staże naukowe w USA (Yale University, Wayne State University) oraz w wiodących ośrodkach europejskich (Oksford, Madryt, Poczdam). Kieruje Katedrą Językoznawstwa Ogólnego, Migowego i Bałtystyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Elżbieta Bujnowicz – anglistka, nauczycielka, lektorka i metodyczka nauczania języków obcych z wieloletnim doświadczeniem. Autorka podręczników do nauki angielskiego.
Zuzanna Hryciuk – studentka filologii angielskiej zafascynowana zarówno literaturą, jak i historią Wielkiej Brytanii. Pasjonatka kultury Japonii.
Marianna Laskowska – nauczycielka języka angielskiego w Polsce i w Anglii, szczególnie ceni nauczanie poprzez metody aktywizujące. Absolwentka Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego oraz Filologii Angielskiej. Specjalizuje się w literaturze amerykańskiej.
| Cena det. | 69,90 zł |
|---|---|
| Data wydania | 2025-04-25 |
| Rok wydania | 2025 |
| Autor | Marta Fihel, Dariusz Jemielniak, Paweł Rutkowski, Elżbieta Bujnowicz, Zuzanna Hryciuk, Marianna Laskowska |
| Wydawca | MT Biznes |
| Format | 165 x 235 mm |
| Liczba stron | 416 |
| Oprawa | Miękka |
| ISBN | 9788381756570 |
| EAN | 9788381756570 |
| Numer katalogowy | 641916 |
| Wydanie | 1 |
- Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
- Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
- Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.











