Wielkie Księstwo Litewskie Podróż po bliskich Kresach (audiobook CD)

Numer katalogowy
610745
49,90 zł
Cena det.: 49,90 zł
Dostępność: 2-3 dni robocze
Terytorium dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego rozciąga się na terenach dzisiejszej Litwy i Białorusi. Każde z tych państw z dumą odnosi się do spuścizny największego organizmu politycznego ówczesnej Europy. Na ziemiach litewskich pozostały stolice Księstwa: Wilno, Kowno i Troki. Białorusini remontują po swojemu siedziby dawnych rodów magnackich i przypominają, że najważniejsze dokumenty Wielkiego Księstwa zostały spisane nie po litewsku, ale po rusku. „»Wielkie Księstwo Litewskie. Podróż po bliskich Kresach« nie jest kontynuacją cyklu kresowego, lecz raczej jego uzupełnieniem. Od serii kresowej różni się przede wszystkim narracją – to zapis moich podróży, rozmów i spostrzeżeń. Zestawia losy dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego z dzisiejszym obrazem tych ziem. Opowiadam o współczesności Litwy i Białorusi, o śladach polskości, przywołuję dawną chwałę Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Odwiedzając magnackie siedziby, nie zapominam o kosztowaniu specjałów kuchni białoruskiej i litewskiej. A przejazd przez granicę i podróż drogami Republiki Białorusi to swoiste deja vu filmów Barei” – Sławomir Koper. * Jak wjechać do państwa Łukaszenki, czyli problemy z wizą * Białoruska kuchnia i litewskie piwo * Przygody historyka na białoruskich targach książki * Grodno Batorego, Tyzenhauza, Orzeszkowej i Nałkowskiej * Samochodem po białoruskich drogach * Kąpiel w Świtezi – śladami wielkiej miłości wieszcza * Opustoszałe polskie wsie na Białorusi * Radziwiłłowie. Bohaterowie czy zdrajcy? * Rajza przez Żmudź – mistyczna Góra Krzyży, sienkiewiczowskie Taurogi i Kiejdany * Bułak-Bałachowicz – Białorusin, który przyznawał się do polskości * Kowno, najbardziej litewskie z miast * Prohibicja po litewsku i świńskie uszy z grochem * Śladami Marszałka po Wileńszczyźnie * Kaziuki i śledzie z grzybami * Wilno po polsku, twierdza w Trokach i zagadkowi Karaimi.
Cena det. 49,90 zł
Data wydania 2024-01-01
Rok wydania 2024
Autor Sławomir Koper
Wydawca Heraclon International
Format 140 x 125
Oprawa Miękka
EAN 9788383349398
Numer katalogowy 610745
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.