Dokąd zmierzamy?

Numer katalogowy
597419
Special Price 50,15 zł
Cena det.: 59,00 zł
Dostępność: 2-3 dni robocze
Wydawca: Biały Kruk

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani. Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy. Redaktor i współautorka tej książki Barbara Nowak, do niedawna wielce zaangażowana w pracę z dziećmi i młodzieżą małopolska kurator oświaty, historyk z wykształcenia, przekonuje nas do myślenia pozytywnego: „Kraków – stolica Małopolski i cała Małopolska – moja mała Ojczyzna – są pełne pięknych ludzi i wspaniałych wydarzeń, wystarczy tylko uważnie się rozglądnąć wokół siebie i wybrać to, co da siłę, radość, co zaspokoi naszą naturalną tęsknotę za prawdą, pięknem i dobrem”. Właśnie: trafnie wybrać! Nie tylko w wyborach parlamentarnych, samorządowych czy europejskich, ale także w naszym codziennym życiu. Na łamy tej książki zaproszeni zostali pisarze i publicyści z intelektualnego grona skupionego wokół Białego Kruka, wokół znanego z głębokiego patriotyzmu miesięcznika kulturalnego „Wpis”. Oddano głos znakomitym autorom, którzy zakorzenieni w umiłowaniu polskości i katolickiej religii odważnie dają wyraz swym przekonaniom. Tematy ujęte zostały w trzy grupy: wiara, edukacja i tradycja. Książkę świetnie się czyta, a wzbogaca ją 65 świetnych zdjęć. Barbara Nowak Abyśmy wspólnie byli za Polskę odpowiedzialni i zadbali o jej trwanie Barbara Nowak Potrzebny jest zryw całej zdrowej części naszego społeczeństwa WIARA Jolanta Sosnowska Św. Jan Paweł II patronem Małopolski Joanna Wieliczka-Szarkowa Duchowa odsiecz Joanna Wieliczka-Szarkowa Wierni testamentowi św. Jana Pawła II EDUKACJA Prof. Andrzej Nowak Co zrobiliśmy z tym wielkim, tysiąc lat trwającym dziedzictwem? Jolanta Sosnowska Wyraz miłości Boga, prawdy i Ojczyzny Z BARBARĄ NOWAK rozmawia Leszek Sosnowski Posyłacie dzieci do szkoły i nie wiecie, co im kładą do głowy Prof. Ryszard Kantor Ostrzej zwalczane niż dziecięca pornografia i demoralizujące pomysły genderowych edukatorów Z BARBARĄ NOWAK rozmawia Jolanta Sosnowska Szkoły stają się ośrodkiem pseudoterapeutycznym, w którym nikt dobrze się nie czuje Leszek Sosnowski Jak zwyciężać mamy? Barbara Nowak Nie twórzmy utopijnego systemu edukacji Hanna Dobrowolska Tsunami uderza w polskie szkoły TRADYCJA Prof. Ryszard Kantor Moje miasto Kraków i przestrzenie zabawowe czasów dzieciństwa Prof. Ryszard Kantor Patriotyczny park hartujący ciało i ducha młodzieży Prof. Ryszard Kantor Bierny stosunek do tradycji owocuje stagnacją Leszek Sosnowski Narodowe fałszowanie rzeczywistości Leszek Sosnowski Nic nie wniesiemy do Europy jako papuga narodów

Cena det. 59,00 zł
Data wydania 2024-03-28
Rok wydania 2024
Wydawca Biały Kruk
Format 16.5 x 23.5 cm
Liczba stron 256
Oprawa Zintegrowana
ISBN 9788375534023
EAN 9788375534023
Numer katalogowy 597419
Wydanie 1
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.