Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba

Numer katalogowy
592378
Special Price 59,42 zł
Cena det.: 69,90 zł
Dostępność: 2-3 dni robocze
Ilustrator: Anna Salamon

„Trzymasz przed sobą książkę, która opowiada historie prawdziwych ludzi. Takich, którzy żyli kilka, kilkadziesiąt, kilkaset czy nawet kilka tysięcy lat temu. Łączy ich to, że Kościoły na całym świecie uważają ich za świętych. Tylko… co to właściwie znaczy? Jaki jest człowiek, o którym mówią, że jest święty?”

„Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba” to niezwykła propozycja z ponadczasowym przesłaniem, że każdy z nas może zostać świętym, bo każdy może czynić dobro. Na przykładach żywotów świętych, tych bardziej i mniej znanych, dziecko będzie mogło zobaczyć, jak różnie toczy się ludzkie życie i że święty naprawdę nie oznacza idealny, a do świętości prowadzą bardzo różne drogi.

Dzieci poznają różne postaci – od starotestamentowych proroków, poprzez świętych z początków chrześcijaństwa, aż do całkiem niedawno żyjących osób pochodzących z całego świata. Poza opisanymi żywotami w środku znajdą się także fragmenty mające przybliżyć dzieciom konteksty biblijny i historyczny.

Tekst napisała Justyna Bednarek, jedna z najpopularniejszych autorek książek dla dzieci („Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, seria „Kury”), a całość uzupełniają niezwykłe dziergane ilustracje Anny Jareckiej-Salamon.

Od autorki:

„Pisząc tę książkę, czerpałam, między innymi, z Pisma Świętego, z Apokryfów Nowego Testamentu i Złotej Legendy. Nie wszystko jest wiedzą historyczną, znajdziecie tu trochę legend, a trochę mojej własnej wyobraźni. Ale to, co najważniejsze, jest prawdziwe: ludzka miłość i staranie, żeby zmienić świat wokół siebie na lepsze.”

Cena det. 69,90 zł
Data wydania 2024-03-27
Rok wydania 2024
Autor Justyna Bednarek
Ilustrator Anna Salamon
Wydawca WYDAWNICTWO KOBIECE
Format 230 x 280 mm
Liczba stron 96
Oprawa Twarda
ISBN 9788383218090
EAN 9788383218090
Numer katalogowy 592378
Wydanie Wydanie 1
Adres e-mail producenta [email protected]
Nazwa producenta Wydawnictwo Kobiece Agnieszka Stankiewicz-Kierus spółka komandytowa
Adres pocztowy producenta Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6, 15-111, Białystok
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.