1421: rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat

Numer katalogowy
582225
Special Price 51,94 zł
Cena det.: 79,91 zł
Dostępność: 2-3 dni robocze
Wydawca: Amber

Ta książka pisze historię na nowo!

Fascynująca historyczna opowieść detektywistyczna poparta niepodważalnymi dowodami.
• Chińczycy pierwsi odkryli Amerykę 70 lat przed Kolumbem!
• Chińczycy odkryli Australię 350 lat przed Cookiem!
• Chińczycy dotarli do Cieśniny Magellana 100 lat przed Magellanem!
• Chińczycy jako pierwsi opłynęli kulę ziemską!

8 marca 1421 roku największa flota, jaką widział ówczesny świat, wyruszyła z Chin. 107 wielkich okrętów pod dowództwem admirała Zheng He odwoziło do domu władców, zgromadzonych na uroczystościach ogłoszenia stolicą Chin założonego właśnie Pekinu – Zakazanego Miasta. Admirał miał również do wypełnienia misję cesarza Yongle: dopłynąć do krańców Ziemi, odebrać trybut od „zamorskich barbarzyńców” i zjednoczyć cały świat w konfucjańskiej harmonii.
Zheng He wypełnił rozkaz: w dwa i pół roku opłynął kulę ziemską. Uczestniczący w wyprawie kartografowie uwiecznili trasy na mapach. Ale kiedy Zheng He w 1423 roku powrócił do Pekinu, cesarz Yongle nie sprawował już władzy. Marzenia o morskim imperium legły w gruzach. Zamiast ogłosić światu swoje wielkie dokonanie, Chiny zamknęły się w izolacji na blisko 600 lat. Relacje z podróży zniszczono, flotę rozwiązano. Wydawało się, że bezcenne mapy przepadły na zawsze. Jednak zostały ocalone. Z ich kopii korzystali Kolumb, Dias, da Gama, Magellan i Cook.

Intrygująca i barwna książka!
prof. sir John Elliot, Oxford University

Jestem zachwycony tą książką!
prof. dr hab. Konrad Hirschler, Universität Hamburg

• Statki chińskiej floty mierzyły ponad 150 metrów i były największymi okrętami, jaki zbudowano przed XX wiekiem!
• Chińska flota to było prawdziwe pływające miasto, liczące ponad 30 000 ludzi!

GAVIN MENZIES – oficer Royal Navy Submarine, członek Royal Geographical Society – odwiedził 120 krajów oraz ponad 900 muzeów i bibliotek na całym świecie. Odnalazł mapy ukazujące lądy, do których dotarła chińska flota. Były to: Ameryka Północna i Południowa, Arktyka i Antarktyda, Indie i Afryka, Australia i Nowa Zelandia, wyspy Atlantyku, Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego! Zgromadził wiele dowodów na to, że Chińczycy opłynęli świat jako pierwsi. Wtedy wysunął śmiałą hipotezę: gdyby Chiny nie pogrążyły się w izolacji po upadku cesarza Yongle, dziś rządziłyby światem!


 

Cena det. 79,91 zł
Data wydania 2023-11-27
Rok wydania 2023
Autor Gavin Menzies
Wydawca Amber
Liczba stron 480
Oprawa Miękka
ISBN 9788324182657
EAN 9788324182657
Numer katalogowy 582225
Wydanie 1
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.