Sekrety Ziemi

Numer katalogowy
523358
Cena det.: 39,90 zł
Dostępność: Niedostępne

Z ekologią za pan brat. O klimacie, bioróżnorodności i uzdrawianiu naszej planety.

Czy wiecie, że 80% ludzi na całym świecie stosuje leki na bazie ziół? Że globalne ocieplenie może obudzić wirusy z czasów mamutów? Dlaczego przeterminowane leki powinniśmy oddawać do apteki i skąd pomysł, żeby w podziemnych parkingach zakładać farmy grzybów? Kim są uchodźcy klimatyczni i jakie korzyści mają japońskie kąpiele leśne, shinrin-yoku? Czym jest upcykling i co odróżnia Black Friday od Green Friday? Wreszcie co łączy serialową Grę o tron z chorwackim arboretum w Trsteno, a Jimiego Hendriksa z inwazją papugi aleksandretty obrożnej?

Naukowcy uważają, że miłość do przyrody i chęć jej ochrony mamy w genach. Jest więc szansa, że mimo licznych zagrożeń nasza globalna wioska nie stanie się globalnym śmietnikiem.

Ten zbiór 200 zaskakujących faktów, ciekawostek i anegdot związanych ze środowiskiem naturalnym jest kontynuacją bestsellerowych Sekretów roślin i Sekretów ogrodu Anne-France Dautheville.

„Żyjemy w dziwnych czasach. Z jednej strony, od nastania ery nowożytnej, człowiek nigdy nie kochał przyrody bardziej niż obecnie. Jest na to wiele dowodów: popularność książek o drzewach, powszechna afirmacja praw przyrody, coraz większa wrażliwość na dobrostan zwierząt, wzrost zainteresowania na Zachodzie sylwoterapią, czyli tradycyjną japońską sztuką leczenia drzewami, rosnąca moda na praktyki szamanistyczne, wcielanie w życie zasad etycznych permakultury, nawrót do upraw agroekologicznych, działania na rzecz klimatu … Z drugiej strony jednak degradacja środowiska naturalnego osiągnęła tak przerażający poziom, że już wkrótce mogą ziścić się najczarniejsze wizje zmian klimatycznych. Wszyscy czujemy, że z Ziemią dzieje się coś niedobrego. Teraz, gdy prawdopodobnie decyduje się przyszłość naszej cywilizacji, książka Jennifer Gallé powinna być lekturą obowiązkową”.

Prof. Dominique Bourg

Wydział Nauk o Ziemi i Środowisku

Uniwersytet w Lozannie

Cena det. 39,90 zł
Data wydania 2023-03-01
Rok wydania 2023
Autor Jennifer Gallé
Tłumacz Andrzej Stańczyk
Wydawca Wydawnictwo Literackie
Format 143 x 205 mm
Liczba stron 144
Oprawa Twarda
ISBN 9788308076125
EAN 9788308076125
Numer katalogowy 523358
Wydanie pierwsze
Tytuł oryginału Miscellanées de ma planète. Tout sur le climat, la biodiversité, les villes et un peu plus encore
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.