Jan Kanty Pawluśkiewicz. Antologia. Volume 8 - Amat Vita, Apimondia Mater... (Digipack)

Numer katalogowy
464987
Cena det.: 36,99 zł
Dostępność: Niedostępne

Prezentujemy ósmą płytę z cyklu „Jan Kanty Pawluśkiewicz, Antologia”.

Na albumie „Amat Vita”, oprócz utworu tytułowego, znajduje się także utwór „Apimondia Mater” oraz dwie suity z przebojami Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty w wersjach symfonicznych.

„Amat Vita” to utwór napisany przez Jana Kantego Pawluśkiewicza z okazji otwarcia tamy na Dunajcu w 1997 roku. Prawykonanie miało odbyć się 9 lipca w Czorsztynie, ale z powodu ulewnych deszczy, które przeszły przez Podhale, koncert został przełożony i odbył się rok później. Utwór jest osobistą impresją kompozytora na temat życiodajnej, a zarazem niszczycielskiej siły jednego z żywiołów – wody.

„Apimo ndia Mater” to utwór uświetniający Zjazd Pszczelarzy w 1987 roku w Warszawie. Wtedy to odbyło się prawykonanie utworu. Jako solistki wzięły w nim udział Elżbieta Towarnicka i Aleksandra Maurer, a towarzyszył im zespół instrumentalny pod kierownictwem Jana Kantego Pawluśkiewicza.  ,Utwór został wykonany w języku polskim i starofancuskim.

Album zamykają dwie suity z największymi przebojami Jana Kantego Pawluśkiewicza i Marka Grechuty w wykonaniu Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku. Dyrygentem, a jednocześnie aranżerem utworów jest Bohdan Jarmołowicz. Nagranie zarejestrowano w 1997 roku.

Jan Kanty Pawluśkiewicz jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej, teatralnej i rozrywkowej w Polsce. Karierę artystyczną rozpoczął w 1966 roku jako jeden ze współzałożycieli kabaretu Anawa, który z czasem przerodził się w zespół muzyczny, z wokalistą Markiem Grechutą, a potem z Andrzejem Zauchą. J.K. Pawluśkiewicz jest autorem muzyki do wielu znanych piosenek z repertuaru Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy oraz Grzegorza Turnaua, czasem również sam śpiewa. Artysta jest kompozytorem wielu form muzycznych, między innymi: „Opery żebraczej”, oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, poematu symfonicznego „Harfy Papuszy” oraz, wspólnie z Markiem Grechutą, musicalu „Szalona lokomotywa”.

Cena det. 36,99 zł
Data wydania 2014-01-01
Rok wydania 2014
Wydawca Polskie Radio S.A.
Format 140 x 125 mm
Liczba stron 0
Oprawa Etui kartonowe
ISBN 5907812246785
EAN 5907812246785
Numer katalogowy 464987
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.