Melinda

Numer katalogowy
328781
Dostępność: Niedostępne
Scenarzysta: Neil Gaiman
Ilustrator: Dagmara Matuszak
Wydawca: Atropos
Seria: Melinda

W najbliższą sobotę, 19 marca, podczas tegorocznych Warszawskich Spotkań Komiksowych odbędzie się premiera polskiej edycji Melindy - najnowszego albumu autorstwa brytyjskiego pisarza Neila Gaimana i polskiej rysowniczki Dagmary Matuszak.

W grudniu 2004 roku w USA nakładem wydawnictwa Hill House, Publishers ukazał się ekskluzywny album brytyjskiego pisarza Neila Gaimana i polskiej artystki Dagmary Matuszak zatytułowany Melinda. Ten ilustrowany poemat opowiada historię dziewczynki żyjącej samotnie w ruinach wielkiego miasta, gdzie jej jedyne towarzystwo stanowią rzeczywiste i urojone zwierzęta.
Autorzy zachowali w albumie równowagę pomiędzy obrazem i tekstem, umieszczając na każdej stronie pełnoformatową ilustrację, opatrzoną kilkoma wersami wiersza. Książka formatu A4 liczy sobie 56 stron. Album, wydany w polskiej wersji językowej przez krakowskie wydawnictwo "Atropos" - wzorem oryginału - zachował twardą, tłoczoną oprawę i ręcznie wklejane kolorowe ilustracje. Wydrukowany został na szlachetnym, wzbogaconym o barwne drobiny papierze o wysokiej gramaturze.

Polskie wydanie Melindy to edycja limitowana, co oznacza, że wydrukowanych zostało jedynie 500 egzemplarzy albumu. Każdy z nich, już w wersji podstawowej posiada swój niepowtarzalny numer (od 01 do 500), oraz ma wbitą pieczęć potwierdzającą jego autentyczność. Ponadto znaczna część nakładu jest ręcznie sygnowana przez obydwoje autorów - zarówno Neila Gaimana, jak i Dagmarę Matuszak - na wklejonych do albumu, specjalnych kartach okolicznościowych. Te egzemplarze wydawca określa jako kolekcjonerskie.

Z archiwum:

Album, zarówno w wersji podstawowej, jak i kolekcjonerskiej można nabyć wyłącznie wysyłkowo, składając zamówienie poprzez stronę internetową wydawnictwa - www.atropos.pl , lub okazjonalnie w trakcie imprez branżowych. Książka nie trafi do regularnej sprzedaży sklepowej. Cena albumu w wersji podstawowej to 60 PLN. W wersji kolekcjonerskiej - 100 PLN. Pierwsze 25 osób, które zamówią polską edycję Melindy, otrzymają egzemplarze kolekcjonerskie (sygnowane) w cenie podstawowych!!! Wysyłki zaczynamy w pierwszy dzień roboczy po premierze albumu, czyli w poniedziałek, 21 marca. Zamówione książki można będzie także odebrać osobiście podczas WSK. Będzie okazja do ozdobienia swojego egzemplarza odręcznym rysunkim Dagmary Matuszak, bezpośrednio po spotkaniu z nią zaplanowanym przez organizatorów WSK.

Data wydania 2005-01-01
Rok wydania 2005
Scenarzysta Neil Gaiman
Ilustrator Dagmara Matuszak
Wydawca Atropos
Seria Melinda
Format A4
Liczba stron 56
Oprawa Twarda
Druk kolor
EAN EAN328781
Numer katalogowy 328781
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.