Idea sprawiedliwości naprawczej a zasady kontynentalnego prawa karnego

Numer katalogowy
294538
Cena det.: 54,90 zł
Dostępność: Niedostępne
Wydawca: MT Biznes

Książka Idea sprawiedliwości naprawczej a zasady kontynentalnego prawa karnego składa się z ośmiu opracowań, które „stanowią podsumowanie dorobku dwuletnich studiów pracowników Katedry Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego nad koncepcją prawa karnego naprawczego jako tą, która mogłaby wyznaczać główny kierunek dalszego rozwoju polskiego prawa karnego. Tematyka ta od dość dawna jest przedmiotem znacznego zainteresowania, ale ostatnio jeszcze bardziej zyskała na aktualności. Wynika to – z jednej strony – z faktu, iż z dniem 1 lipca 2015 r. weszły w życie istotne, ale niekiedy także mocno kontrowersyjne, zmiany w modelu polskiego prawa karnego, dotyczące również jego elementów naprawczych. Z drugiej natomiast strony nowo wprowadzone rozwiązania są efektem wdrażania do polskiego systemu prawnego standardów unijnych odnoszących się do kształtowania sytuacji ofiar.

Monografia (…) nie tylko stanowi wartość dodaną w dotychczasowym dorobku nauki w Polsce, ale dotyka materii niezwykle ważnej. Jeśli nawet bowiem występują trudności w przekształcaniu prawa karnego w zorientowanie na sprawiedliwość naprawczą, osiągnięcie takiego celu będzie nieodzowne. Taki jest główny nurt przekształcania prawa karnego na całym świecie. Liczne stwierdzenia i wnioski przedstawione przez autorów poszczególnych opracowań wydają się zaś dość kontrowersyjne, a to daje impuls do podjęcia dalszych analiz nad przedmiotową problematyką i – w konsekwencji – wypracowania nowych rozwiązań”.

z recenzji prof. dr  hab. Elżbiety Bieńkowskiej

Redaktor naukowy książki, prof. dr  hab. Teresa Dukiet-Nagórska – kierownik Katedry Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu materialnego prawa karnego oraz prawa karnego medycznego i odpowiedzialności karnej lekarza, kierownik projektu „Idea sprawiedliwości naprawczej a zasady kontynentalnego prawa karnego”.

Cena det. 54,90 zł
Data wydania 2016-01-29
Rok wydania 2016
Wydawca MT Biznes
Format 165 x 235 mm
Liczba stron 226
Oprawa Miękka
ISBN 9788375616323
EAN 9788375616323
Numer katalogowy 294538
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.