Zebra - 5 - Carlos Gardel. Głos Argentyny
Buenos Aires na początku XX wieku było wielkim, nowoczesnym miastem, gdzie dzięki licznie przybywającym emigrantom z całego świata krzyżowały się różne kultury. Autorzy komiksu dokonują rekonstrukcji pejzażu i charakteru ówczesnej stolicy Argentyny. Przedstawiają własną wizję artystyczną, której główną osią fabularną jest biografia słynnego śpiewaka tamtego okresu - Carlosa Gardela. Dziś nazwisko tego utalentowanego kompozytora i pieśniarza jest prawie nieznane - w przeciwieństwie do jego muzyki. Carlos Gardel jest autorem najsłynniejszych tang, wystarczy wspomnieć Por una cabeza znane z filmu Zapach kobiety Martina Bresta. Dla Argentyńczyków Carlos Gardel jest postacią kultową, archetypemi ideałem mężczyzny i artysty.
Mistrzowsko skomponowany scenariusz Carlosa Sampayo oraz znakomite czarno-białe rysunki José Munoza dopełniają się wzajemnie, tworząc obraz świata artystów, polityków i mafiosów.
Carlos Sampayo i José Munoz spotkali się w 1974 roku w Hiszpanii i natychmiast postanowili współpracować. Wtedy też narodziła się ich długoletnia przyjaźń. W 1975 stworzyli Alacka Sinnera, którego Georges Wolinski wydał w "Charlie Mensuel". W 1978 dołączyli do ekipy "A suivre", której stali się najbardziej rozpoznawalnymi postaciami obok Hugona Pratta, Foresta i Tardiego. Owocami ich współpracy były w tym czasie Le Bar a Joe, Histoires amicales du bar a Joe, Billie Holliday oraz wiele tomów Alacka Sinnera...
Pozostałe wspólne albumy artystów to:
- 1981: Sophie Comics, wydawnictwo Futuropolis
- 1986: Sudor Sudaca, wydawnictwo Futuropolis
- 1998/1999: Jeu de lumieres i L'Europe en flammes, wydawnictwo Albin Michel
- 2002: Dans les bars, wydawnictwo Casterman
- 2006: L'Affaire USA, album z serii Alack Sinner, wydawnictwo Casterman
- 2008: Carlos Gardel, wydawnictwo Futuropolis
W styczniu 2007 roku Carlos Sampayo i José Munoz zostali uhonorowani nagrodą Grand Prix Festiwalu w Angouleme za całokształt twórczości.
| Cena det. | 49,99 zł |
|---|---|
| Data wydania | 2011-06-06 |
| Rok wydania | 2011 |
| Scenarzysta | Carlos Sampayo |
| Ilustrator | José Munoz |
| Wydawca | Egmont |
| Seria | Zebra |
| Format | 190x260 mm |
| Liczba stron | 120 |
| Oprawa | Miękka ze skrzydełkami |
| Druk | cz.-b. |
| EAN | 9788323746164 |
| Numer katalogowy | 160204 |
| Wydanie | I |
| Adres e-mail producenta | [email protected] |
| Nazwa producenta | Story House Egmont |
| Adres pocztowy producenta | Warszawa 00-189 Inflancka 4C |
- Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
- Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
- Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.













