Magazyn fantastyczny - 2

Numer katalogowy
158726
Cena det.: 6,99 zł
Dostępność: Niedostępne
Wydawca: Robert Zaręba

Ukazał się już w sprzedaży drugi numer "Magazynu Fantastycznego", nowego pisma poświęconego literaturze, komiksowi i zagadnieniom związanym zarówno z fantastyką, jak i historią. Pierwszy numer MF ukazał się w lutym. Wewnątrz nowego wydania, na zwiększonej do 140 stron objętości (ale przy tej samej co uprzednio cenie 6,99 zł) znajduje się 10 fantastycznych opowiadań m.in. takich autorów jak: Jacek Sobota, Wojciech Szyda, Sebastian Uznański, Dawid Kain, Robert Zaręba. Fantasy przeplatana jest hard SF, powaga, groza, majestat zderzają się z żartami, groteskami, kpinami. Każda z nowel zilustrowana jest pracami graficznymi autorów, którzy swoje umiejętności prezentują również w 48-stonicowej wkładce komiksowej. Tam też znajduje się 10 prac, a ich autorzyto: Jacek Brodnicki, Ryszard Dąbrowski, Patryk Cabała, Zygmunt Similak, Paweł Piechnik, Paweł Gierczak, Artur Chochowski. Twórcy przedstawiają różnorodne style graficzne oraz odmienne podejście do tematu - od katastroficznej space-opery, przez krwawe horrory, aż po groteskę i erotykę. W obszernym dziale publicystyki można zapoznać się z portretem polskiego komiksu fantastycznego autorstwa Witolda Tkaczyka, przeczytać rozważania o zakonie Templariuszy (Roberta Zaręby) i bombie atomowej (Andrzeja Pilipuka). W zaświaty zabiera czytelników Wojciech Szyda, a całość dopełnia tradycyjnie blok recenzyjny (Tomasz Nowak - książki, Wiold Tkaczyk komiksy). Nie zabrakło i długiego polemicznego listu czytelnika. Jak pisze we wstępie redaktor naczelny MF Robert Zaręba, ten numer rodził się już w dialogu z czytelnikami, prowadzonym podczas licznych spotkań redakcji na imprezach poświęconych fantastyce, a także w obfitej korespondencji. Nowy "Magazyn Fantastyczny" rozpowszechniany jest wnakładzie 15 000 tys. egz., a dostępny będzie w sieciach Ruch i EMPiK.

Witold Tkaczyk

Opowiadania

  • Robert Zaręba "Nabór"
  • Sebastian Chosiński "Quasi una fantasia"
  • Dawid Kain "Czerń"
  • Kazimierz Kyrcz "Okazja"
  • Izabela Marzena Degórska "Noc"
  • Jacek Sobota "Druga przepowiednia"
  • Wojciech Szyda "Sztandary Archeldonu"
  • Piotr Lipecki "Przysługa"
  • Sebastian Uznański "Gambit genów"
  • Kamil Szałach "Początek"

Komiks

  • Jacek Brodnicki, Robert Zaręba Exodus (2)
  • Patryk Cabała Alarm
  • Paweł Gierczak V-44
  • Nick O'Damn, Boruf Pomidorowa II albo Love Story
  • Paweł Piechnik Poczęty! Nie macie szans...
  • Ryszard Dąbrowski, Robert Zaręba Gwiezdne bezdroża - Piraci kosmosu
  • Artur Chochowski, Konrad Mizera Superniezawodny sześciostrzałowiec
  • Karol Łukasiewicz ...
  • Artur Chochowski, Joanna Chochowska Demony dnia
  • Zygmun Similak The End

Publicystyka

  • Witold Tkaczyk "Zwielokrotnione życie pomysłu"
  • Witold Tkaczyk "Komiks fantastyczny w Polsce"
  • Wojciech Szyda "Wycieczka w zaświaty"
  • Jacek Sobota "Samotność krótkodystansowca"
  • Robert Zaręba "Zmierzch Zakonu Templariuszy"
  • Tomasz Nowak "Recenzje"
  • Witold Tkaczyk "Komiks - recenzje"
  • Andrzej Pilipiuk "Atomówką po łbie"
Cena det. 6,99 zł
Data wydania 2004-01-01
Rok wydania 2004
Wydawca Robert Zaręba
Seria Magazyn fantastyczny
Format C5
Liczba stron 136
Oprawa Miękka
Druk cz.-b.
EAN EAN158726
Numer katalogowy 158726
Adres e-mail producenta [email protected]
Nazwa producenta Robert Zaręba
Adres pocztowy producenta ul. Wośnicka 15, 26-600 Radom
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.