Regulae iuris
Autorzy tworzyli zespół opracowujący wybór i rozmieszczenie inskrypcji na budynku Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Poprzez publikację tej książki wyrażają oni nadzieję, że poznanie źródeł i znaczenia paremii łacińskich, wywodzących się z prawa rzymskiego i funkcjonujących w języku prawniczym, przyczyni się do umocnienia polskiej kultury prawniczej, a także umożliwi sięgnięcie do podstaw europejskiej myśli prawniczej. „Prawnik, który poznałby tylko prawa swego kraju i nie nauczyłby się prawa rzymskiego, pozostałby na całe życie człowiekiem powierzchownym i nie mógłby być nazwany znawcą prawa”. Antoine-Gaspard Boucher d’Argis (w Encyklopedii Diderota) „Nowe teorie są jedynie systemami stworzonymi przez jednostki; dawne maksymy wyrażają ducha wieków”. Jean-Etienne-Marie Portalis (z przemówienia podczas prac nad Kodeksem Napoleona)
| Cena det. | 35,00 zł |
|---|---|
| Data wydania | 2011-01-01 |
| Rok wydania | 2011 |
| Wydawca | C.H. Beck |
| Format | 15.0 x 16.5 cm |
| Liczba stron | 162 |
| Oprawa | Miękka |
| ISBN | 9788325520250 |
| EAN | 9788325520250 |
| Numer katalogowy | 151105 |
| Wydanie | 3 |
- Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
- Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
- Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.











