Konstrukt - 1

Numer katalogowy
142722
Cena det.: 7,90 zł
Dostępność: Niedostępne
Ilustrator: Jakub Kijuc
Wydawca: Czarna Materia
Seria: Konstrukt

Emil Aumbach w niewyjaśnionych okolicznościach utracił pamięć. Poprzez utrwalanie wydarzeń na taśmie magnetofonowej próbuje dotrzeć do zatartych wspomnień. I wszystko skończyłoby się happy endem, gdyby nie Filip Stix i mięsna kobieta-potwór, którzy psychicznym terrorem i manipulacją zmuszają go do naprawy urządzenia zwanego "stacją kontrolną". Ale czy na pewno to Aumbach jest tutaj ofiarą? Tymczasem Eryk Horowitz i jego myślący, szukający seksualnych podniet wynalazek odkrywają nieliniowość czasu. Preludium do końca Rzeczywistości... 44 strony miażdżącego umysł szaleństwa!

Komiks jest inspirowany amerykańskimi i polskimi wydaniami zeszytowymi z lat '90 i sugerowany jest dla Dojrzałego Czytelnika. Opowiada historię starcia ludzi/istot/idei, których niezwykła proweniencja pozwala im na kontrolę i dosłowne kształtowanie/zniekształcanie Rzeczywistości. Formalnie komiks odnosi się do wcześniejszych działań Jakuba Kiyuca w dziedzinie plastycznych instalacji przestrzennych oraz obiektów "umiejscowionych" w świecie po nuklearnej zagładzie.

Pierwsza część będzie dostępna z trzema dodatkowymi, numerowanymi okładkami kolekcjonerskimi.

Z Archiwum Grupy 64: Kilka lat temu z Grupą 64 (Jakub Kiyuc, Łukasz Smutek, Robert Miedziocha) popełniliśmy wystawę-instalację przestrzenną w Kazimierzu nad Wisłą podczas Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi. Realizacja dotyczyła filmu - a dokładniej pamięci nagranej na taśmy filmowe. Rzeczywistość schronu (uczestnicy mogli wejść do wnętrza bunkra nr 57) za sprawą szalonego komputera Hal 3030 "mieszała" się ze scenami z filmów takich jak Ringu, Ju-On oraz oczywiście 2001: Space Odysey. Komiksy z serii Konstrukt są umiejscowione formalnie właśnie w tym, bazującym na grze Fallout, postnuklearnym świecie.

Wydarzenia z CMP: Konstrukt i później z serii CMP budowane są według schematu, który będzie umieszczony w pierwszej części CMP: Konstrukt.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę projektu: http://konstrukt.blog.pl

Poniżej prezentujemy okładki z wersji limitowanych oraz przykładowe plansze oraz wspomniany powyżej schemat.

Cena det. 7,90 zł
Data wydania 2011-07-07
Rok wydania 2010
Scenarzysta Jakub Kijuc, Małgorzata Pomian
Ilustrator Jakub Kijuc
Wydawca Czarna Materia
Seria Konstrukt
Format 170x260 mm
Liczba stron 44
Oprawa Miękka
Druk kolor
EAN 9788362762019
Numer katalogowy 142722
Wydanie I
Oceny i recenzje produktów mogą być wystawiane przez inne osoby niż zalogowani klienci Gildia.pl i nie możemy zapewnić, że pochodzą od osób, które zakupiły dany produkt. Ocena podawana w gwiazdkach (do 5) jest średnią wszystkich ocen.
Dostępność
 
  • Podana przy każdym produkcie „Dostępność” oznacza czas potrzebny do skompletowania zamówienia zawierającego dany produkt i wysłania go z magazynu. W tym przypadku dostępność nie oznacza więc przewidzianego dla danego sposobu wysyłki czasu dostawy, np. czasu potrzebnego kurierowi na dostarczenie paczki pod wskazany adres lub do punktu odbioru.
 
  • Przykładowo „Dostępność: 1 dzień roboczy” oznacza, że dany produkt jest dostępny w naszym magazynie i zostanie wysłany do klienta w kolejnym dniu roboczym od daty złożenia zamówienia.
 
W przypadku produktów z dłuższym czasem dostępności oczekujemy na dostawę towaru.
 
  • Warto pamiętać, że zamówienie zawierające produkty z różnym czasem dostępności zostanie wysłane z magazynu w terminie najdalszym z podanych. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej realizacji zamówienia, rekomendujemy wybór produktów z najkrótszym czasem dostępności.
 
Przedsprzedaż
 
W przypadku przedsprzedaży, czyli produktów, które mają premierę w przyszłości, podana przy produkcie data wydania ma charakter orientacyjny i może jeszcze ulec zmianie. Prosimy o uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia.