OPIS
Książka przedstawia najnowsze trendy i wyniki badań w zakresie procesów dystrybucyjnych realizowanych na terenach miast. Omówiono w niej także zagadnienia związane z miejskim transportem towarowym w aspekcie zasad zrównoważonego rozwoju. Autorka prezentuje wyzwania logistyczne determinujące funkcjonowanie współczesnych miast, dokonuje przeglądu projektów i rozwiązań z zakresu miejskiego transportu towarowego w wybranych miastach Polski i Europy, a także przestawia metodykę analizy wpływu działań usprawniających dystrybucję towarów w mieście na środowisko miejskie, zużycie paliwa oraz czas pracy kierowcy.
Monografia przeznaczona jest zarówno dla naukowców zajmujących się problematyką funkcjonowania miejskiego transportu towarowego, jak również dla studentów kierunków związanych z zarządzaniem, logistyką, czy transportem, a także dla pracowników administracji samorządowej i decydentów miejskich.
Opracowanie zainteresuje czytelników poszukujących odpowiedzi na pytanie jaki wpływ na funkcjonowanie i wizerunek miasta wywierają dostawy towarów, warunkujące jakość życia oraz zapewniające jego konkurencyjność?