OPIS
Książka przedstawiająca historie 10 architektów wolności gospodarczej z ich własnej perspektywy. Opowiadają o swoich zmaganiach z dziedzictwem przeszłości, tradycji i o tym, jak wykorzystali atuty rodzinnych firm na wolnym rynku w latach 90.
W książce znalazły się głębokie, często bardzo intymne rozmowy z Andrzejem Blikle, Janem Jabłkowskim, Januszem Kasztelewiczem, Wojciechem Krukiem, Stanisławem Hanem, Piotrem Voelkelem, Zbigniewem Grycanem, Adamem i Jerzym Krzanowskimi, Andrzejem Baranowskim i Zofią Drohomirecką.
To nie jest książka o biznesie, ale o życiu. Bohaterowie opowiadają szczerze, bez zbędnej mitologizacji własnych dokonań, Książka jest kompleksowym podsumowaniem ostatniego ćwierćwiecza polskiego kapitalizmu, niepowtarzalnym zapisem wrażeń i odczuć jego najważniejszych postaci i jednocześnie – przewodnikiem dla młodych przedsiębiorców, którzy chcieliby przebić się w trudnym świecie biznesu. To zapis historycznego świadectwa najważniejszych postaci polskiej transformacji, którzy opowiadają o wartościach obecnych w firmach rodzinnych, które zazwyczaj nie pojawiają się w świecie wielkich korporacji.