Rozterki tożsamości.

OSZCZĘDZASZ 5,00 ZŁ

okładka

Rozterki tożsamości.

10% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
ORLEN paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1-2 dni robocze

OPIS

Opis książki: Rozterki tożsamości to filozoficzna refleksja nad kondycją jednostki, pasjonująca analiza istoty tożsamości i zmieniających się sposobów jej definiowania. Autor podejmuje temat uniwersalny, ale też niezwykle aktualny w czasie intensywnych globalnych zmian. Pisze o sposobach w jakie definiujemy siebie w świecie. Błyskotliwy wywód Descombesa inspiruje do refleksji nad tożsamością współczesnego człowieka i obywatela. Obszerny esej powstał na podstawie serii wykładów, które Vincent Descombes wygłosił w 2013 roku w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu. Cykl zainaugurowany został w 2000 r. z okazji setnej rocznicy urodzin niemieckiego filozofa Hansa Georga Gadamera. Przed Descombesem swoje wykłady mieli m.in. Charles Taylor, Zygmunt Bauman i Ryszard Kapuściński. Rozterki tożsamości ukazały się już w trzech językach: angielskim (Harvard University Press), francuskiim (Gallimard) i niemieckim (Suhrkamp Verlag).
Autor: VINCENT DESCOMBES (ur. 1943). Jeden z najbardziej znanych francuskich filozofów, autor przełomowych prac na temat tożsamości. Autor wielu książek, m.in.: Le complément du sujet: enquete sur le fait d'agir soi-meme (2004), Le Platonisme (2007), Philosophie du jugement politique (2008), Dernieres nouvelles du Moi (2009). Jest dyrektorem Centrum Badań Politycznych Raymonda Arona w Wyższej Szkole Nauk Społecznych (EHESS) w Paryżu i członkiem Komitetu ds. Myśli Społecznej Uniwersytetu Chicagowskiego w Stanach Zjednoczonych. Do prowadzenia wykładów zapraszają go uniwersytety na całym świecie. Descombes był gościem m.in. Uniwersytetu Saint-Louis w Brukseli, Belgijskiego Instytutu Studiów Wyższych, Wydziału Filozofii Uniwersytetu w Nantes, Stowarzyszenia „Échange et diffusion des savoirs” w Marsylii, Wydziału Filozofii Uniwersytetu w Pekinie, Narodowego Uniwersytetu Kijowskiego, Uniwersyteckiego Kolegium Francuskiego w Moskwie.
Autor przedmowy do wydania polskiego: MARCIN KRÓL (ur. 1944). Profesor nauk humanistycznych, socjolog oraz historyk idei nowożytności i XIX wieku. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Rady Naukowej Katedry im. Erazma z Rotterdamu Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikował wiele ważnych książek, m.in. Historię myśli politycznej (2001), Filozofię polityczną (2008), Czego nas uczy Leszek Kołakowski (2010). Współorganizator i prowadzący Debat Tischnerowskich na Uniwersytecie Warszawskim. Seria REFLEKSJE: Seria REFLEKSJE to unikalny wybór najciekawszych tekstów współczesnych światowych filozofów i socjologów, składający się na żywą debatę nad kondycją demokracji i człowieka w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym. Serię zapoczątkowała w Polsce książka pt. Czego nie można kupić za pieniądze Michaela J. Sandela (wyd. 2012). W najbliższym czasie nakładem Wydawnictwa Kurhaus i we współpracy z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu ukażą się: Dla odkupienia duszy Petera Browna oraz Sprawiedliwość Michaela J. Sandela.
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (wstawiasz logotyp pobrany stąd: http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/dziennikarze/materialy-prasowe/logo-ministerstwa.php)
PARTNERZY MERYTORYCZNI: Instytut Nauk o Człowieku, Suhrkamp, Harvard University Press (załączam logotypy) – mają być obok siebie, jeden przy drugim na równym poziomie
PATRONI MEDIALNI: Res Publica

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Refleksje
  • Format:120x200 mm
  • Liczba stron:304
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788363993030
  • Data wydania:26 sierpień 2013
  • Numer katalogowy:226563

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher