OPIS
Niniejsza publikacja przedstawia prawno-organizacyjne aspekty systemu wdrażania Inicjatywy Jessica (zarówno na szczeblu UE, krajowym, jak i regionalnym), procedurę ubiegania się o pożyczkę (kto może otrzymać finansowanie, na jakie typy projektów, jakiej wysokości, na jakich zasadach, przy jakich ograniczeniach) oraz prawne zabezpieczenia spłaty pożyczki udzielanej w ramach tej Inicjatywy. Poruszamy w niej również zagadnienia dotyczące łączenia preferencyjnej pożyczki z kredytem komercyjnym czy innymi formami pomocy publicznej. Dodatkowo, zaprezentowane zostały przykładowe inwestycje realizowane z udziałem JESSICI.
W książce tej znajdą się m.in. następujące informacje: Zasady funkcjonowania Inicjatywy JESSICA Preferencyjne aspekty finansowania Przedsiębiorcy i samorządy – kto może skorzystać? Typy wspieranych inwestycji Procedura ubiegania się o pożyczkę Aspekty finansowe, podatkowe i prawne z perspektywy inwestorów prywatnych
Publikacja ta jest skierowana do spółek budowlanych, deweloperskich, inwestorów prywatnych (właściciele nieruchomości/kamienic), instytucji finansowych, private equity funds, spółek miejskich, spółek PKP, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, szkół wyższych, parków technologicznych, spółek komunalnych (gaz/ woda/ prąd); banki i ich odziały, osób indywidualnych, które na przykład posiadają nieruchomość (starą kamienicę, działkę do rewitalizacji). Zainteresowane powinny być również samorządy całej Polski (miasta i gminy miejskie) i ich jednostki organizacyjne (szpitale, instytucje kultury).