Kodeks postępowania cywilnego Komentarz. Tom 5. Międzynarodowe postępowanie cywilne. Sąd polubowny (arbitrażowy)

okładka

Kodeks postępowania cywilnego Komentarz. Tom 5. Międzynarodowe postępowanie cywilne. Sąd polubowny (arbitrażowy)

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Stan prawny na 1 lutego 2012 r.
Oddajemy do rąk Czytelników kolejne wydanie profesjonalnego komentarza do Kodeksu postępowania cywilnego. Autorstwo najwybitniejszych autorytetów polskiej procedury cywilnej oraz długoletnia obecność dzieła na rynku wydawniczym gwarantują najwyższy poziom merytoryczny i edytorski publikacji. Tomy I–III obejmują komentarz do dwóch części Kodeksu: części pierwszej – postępowania rozpoznawczego i części drugiej – postępowania zabezpieczającego. W tomie IV omówiono postępowanie egzekucyjne (część trzecia), a w tomie V – przepisy z zakresu międzynarodowego postępowania cywilnego (część czwarta) oraz dotyczące sądu polubownego (arbitrażowego) (część piąta).
Począwszy od 1 lipca 2009 r. w zakresie międzynarodowego postępowania cywilnego obowiązują nowe regulacje, których celem jest zharmonizowanie prawa krajowego z rozwiązaniami przyjętymi w prawie unijnym, składającymi się na tzw. europejskie prawo procesowe cywilne, oraz uzupełnienie przepisów prawa europejskiego. Dotyczy to w szczególności unormowania jurysdykcji krajowej, przeprowadzania dowodów i doręczeń w sprawach z elementem zagranicznym oraz instytucji uznawania i stwierdzania wykonalności zagranicznych orzeczeń i ugód sądowych.
W obecnym wydaniu uwzględniono m.in. zmiany w zakresie środków zaskarżenia w postępowaniu o uznanie lub stwierdzenie wykonalności wyroków sądów polubownych i ugód zawartych przed takimi sądami, a także wynikające z wprowadzenia do Kodeksu przepisów uzupełniających i wykonujących regulacje rozporządzenia Rady (WE) nr 4/2009 w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń oraz współpracy w zakresie zobowiązań alimentacyjnych.
Tadeusz Ereciński – profesor prawa Uniwersytetu Warszawskiego i Prezes Sądu Najwyższego kierujący pracami Izby Cywilnej oraz przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cwyilnego, Jan Ciszewski – dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego w Ministerstwie Sprawiedliwości, Karol Weitz – profesor prawa Uniwersytetu Warszawskiego, Paweł Grzegorczyk – dr. hab., adiunkt Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:170x240 mm
  • Liczba stron:856
  • Oprawa:twarda
  • ISBN-13:9788376209760
  • Data wydania:21 luty 2012
  • Numer katalogowy:177918

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2025 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2025 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher