OPIS
Wdrażanie rozwiązań informatycznych w przedsiębiorstwie jest przedsięwzięciem skomplikowanym i kryje w sobie wiele sytuacji trudnych do przewidzenia. Jednocześnie proces ten angażuje duże środki finansowe oraz obarcza dodatkowymi obowiązkami pracowników o najwyższych kwalifikacjach. Jednakże pomimo wszystkich tych niedogodności kierownictwa przedsiębiorstw, przystępując do wyboru odpowiednich pakietów informatrycznych oraz programu ich wdrożenia, powinny mieć świadomość, że kierunek takiego działania jest słuszny i wręcz nieodzowny, bowiem stanowi wyzwanie czasów, w których żyjemy.
W książce zawarto uogólnione charakterystyki różnych sytuacji, zachowań, oczekiwań, propozycji i zleceń charakterystycznych dla wykorzystywania informatyki we współczesnej logistyce. Są one sumą obserwacji i doświadczeń autora, wynikających z kilkuletniej współpracy z przedsiębiorstwami wykorzystującymi w różny sposób informatykę dla potrzeb wspomagania logiki.
Książka jest adresowana do managamentu wysokiego i średniego szczebla w przedsiębiorstwach, które chcą efektywnie wykorzystywać rozwiązania informatyczne w swojej działalności logistycznej lub zamierzają zrewidować już wykorzystane rozwiązania systemowe, w celu polepszenia efektywności dotychczasowych działań. Książka zainteresuje także studentów kierunków związanych z logistyką jako znaczące uzupełnienie wiedzy, zwłaszcza w obszarach zainteresowań informatyki w systemach logicznych.
Wydanie bardzo przychylnie przyjętej nie tylko w środowisku logistyków książki Jerzego Majewskiego zostało uzupełnione o m.in. o prezentację aspektów informatycznych śledzenia przepływów logistycznych. Ponadto, autor wprowadza Czytelnika w zagadnienie integrowania łańcuchów dostaw z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych (RFID/EPC).