Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Mroczne Miasta - Niewidzialna granica.

okładka

Mroczne Miasta - Niewidzialna granica.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Kolejny tom Mrocznych Miast, uchodzących za jedną z najważniejszą franko-belgijskich serii komiksowych. Autorzy tworząc fikcyjne światy sci-fi w postaci miast z uniwersum, nawiązali do dorobku architektonicznego, filozoficznego i historycznego Europy, nadając jednocześnie bohaterom i ich przygodom oniryczny charakter na pograniczu rzeczywistości i fantazji sennych.

DODATKOWE INFORMACJE

    Seria:Mroczne Miasta
  • Format:235x295 mm
  • Liczba stron:136
  • Oprawa:miękka ze skrzydełkami
  • ISBN-13:9788367161220
  • Data wydania:13 czerwiec 2022
  • Numer katalogowy:522107

PRODUKT NALEŻY DO KATEGORII

RECENZJEjak działają recenzje?

Hmmm

W warstwie wizualnej komiks przedstawia bardzo wysoki poziom. Urzekają zwłaszcza przedstawienia wnętrz, konstrukcji architektonicznych i plenerów. Historia udaje oryginalną (wyludniony świat, w którym kartografia wydaje się być największą ze sztuk), lecz jest w rzeczywistości wtórna (mapa na ciele, połączenie technologii przyszłości z dziewiętnastowieczną stylizacją). Wątek miłosny płytki jak spodek, nazewnictwo wydumane. Reasumując: gdyby nie sceny łóżkowe, komiks mógłby być dobrym prezentem dla ambitnego dziecka.

Autor: Wojtek G. Data: 20.07.2022
Intrygująco

Akcja albumu rozpoczyna się 30 czerwca 761 roku, kiedy do młody kartograf Roland de Cremer, przybywa do kopuły Centrum Kartografii, aby objąć powierzone mu stanowisko. Mężczyzna jest siostrzeńcem znanego i szanowanego kartografa, od samego początku czuje więc pewną presję związaną z nowym zajęciem. Swoje obowiązki będzie on wykonywał pod opieką Paula Ciceri, dla którego pełniona funkcja jest czymś więcej niż tylko zwykłą pracą. Zadaniem kartografów jest nie tylko kreślenie granic Sordowno-Woldaszji. Młody Roland szybko przekonuje się o tym, że geograficzna prawda często naginana jest polityczną siłą, z którą nie można konkurować. Stres związany z wykonywanymi obowiązkami (podobnie jak inni pracownicy) rozładowuje on w objęciach pań do towarzystwa, które również zamieszkują obiekt. Jedną z nich jest urokliwa Szkodra, która mocno przyciąga uwagę bohatera. Szybko pomiędzy tą dwójką zaczyna pojawiać się namiętne uczucie, które potęgowane jest fascynacją mężczyzny do znamienia (przypominającego mapę Sordowno-Woldaszji) znajdującego się na ciele jego kochanki. Opisane wydarzenia zaprezentowane są w pierwszej części albumu, który stanowi jedynie wstęp do większej i bardziej skomplikowanej fabuły. Autorzy odsłaniają tutaj przed czytelnikiem wnętrze kopuły, jej zakamarki, panujące tam zasady czy nietuzinkowych mieszkańców. Do tego wszystkiego Peeters i Schuiten mocno skupiają się na szczegółowym opowiedzeniu historii człowieka (w tym przypadku Rolanda), wraz z etapami jego ewolucji. Rozwoju który prowadzi do mimowolnego zakwestionowania panujących zasad i elementów stanowiących trzon całej otaczającej go egzystencji. Zmiany te zaczynają zachodzić w bohaterze wraz z częstszym wykorzystywaniem maszyn obliczeniowych (zamiast człowieka) oraz coraz mocniejszym ideologicznym naciskom władz na kartograficzne koncepty. Punktem zwrotnym staje się zniknięcie jego opiekuna. Jest to bodziec dla bohatera, który wraz ze swoją ukochaną ucieka od swojego dotychczasowego życia. W otaczającej go rzeczywistości „wolność” jest jednak pojęciem mocno względnym i nie wszystko idzie tak, jak było planowane. Od pewnego fragmentu komiks przeobraża się więc w mocno złożony obraz totalitaryzmu, który ma wpływ na każdą jednostkę. Treści tego typu nie są jednak podane w sposób jednoznaczny. Czytelnik musi tutaj zwracać uwagę na wszelkie najdrobniejsze szczegóły. Twórcy wykorzystują nie tylko pewne wydarzenia czy bohaterów, ale również architekturę, technologię czy nawet otoczenie do kreślenia wielowarstwowej historii. Znaleźć można tutaj wiele odniesień do okresu międzywojennego Europy. Pewne fakty/wydarzenia nie są jedynie zamierzchłą przeszłością, ale również czymś co odbiorca teraz może obserwować na co dzień, włączając telewizję/radio/internet.

Autor: PopKulturowy Kociołek Data: 01.08.2022

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher