OPIS
Keirsey zaadaptował teorię typów psychologicznych Junga oraz założenia pionierskiej, ale już szeroko wykorzystywanej metody oceny typów osobowości Isabel Myers z 1955 roku i na tej podstawie rozwinął swoją praktykę kliniczną. Książka Zrozum mnie, proszę. Charaktery i typy temperamentów dostarcza narzędzi, które pozwalają w pełni wykorzystać typologie Junga i Myers.
Dr Stephen Montgomery, redaktor Prometheus Nemesis Books
Odłóż swoje dłuto. Pozwól innym być sobą. Doceń otaczających Cię ludzi.
David Keirsey
Ludzkość to niezwykły zbiór indywidualności. Każdy człowiek posiada swoje pragnienia, motywacje, cele, wartości, potrzeby i kaprysy. Postrzega świat na własny, niepowtarzalny sposób. Czasem może Cię irytować fakt, że ludzie wokół tak bardzo różnią się od Ciebie, i pewnie zdarza się, że starasz się narzucić innym swoje zasady. Jednak próby zmieniania ludzi są z góry skazane na porażkę i w rezultacie przynoszą więcej szkód niż pożytku.
Chcesz zostać współczesnym Pigmalionem? Cóż, to zadanie kuszące i zarazem karkołomne. Zanim przystąpisz do realizacji tego ambitnego planu, zastanów się, czy świat rzeczywiście byłby tak ciekawym miejscem, gdyby wszyscy byli do siebie podobni? Proponujemy Ci zacząć od dokładnego poznania siebie, a gdy już posiądziesz tę wiedzę, zaoferujemy Ci spojrzenie na świat z perspektywy osoby o całkowicie odmiennej osobowości. Strona po stronie odsłonimy przed Tobą nowy, nieznany i fascynujący świat ludzkich charakterów.
- Klasyfikator temperamentu Keirseya - poznaj siebie, zrozum innych.
- Cztery typy temperamentu - wpływ osobowości na życiowe wybory.
- Temperament w związkach - prawdziwa tożsamość Twojego partnera.
- Temperament u dzieci - rozwój dziecka o określonej osobowości.
- Temperament w przywództwie - zachowania menedżerów i nauczycieli.
Autorzy tej książki są specjalistami w dziedzinie zaburzeń zachowania oraz licencjonowanymi terapeutami związanymi z Uniwersytetem Stanowym Kalifornii, wydział w Fullerton. Podważając teorię dorastania Freuda oraz poglądy innych znanych klasyków, w tym Maslowa, Ericksona, Sheeheya, Levinsona, twierdzą, że nie każdy człowiek przechodzi przez te same fazy rozwoju.