Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Ogród czasu.

okładka

Ogród czasu.

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

James Graham Ballard (jako autor podpisujący się wyłącznie inicjałami imion) - angielski pisarz, eseista, twórca tzw. "nowej fali" w literaturze SF. Urodził się w 1930 roku w Szanghaju i pierwsze lata życia spędził w Chinach, w czasie wojny trafił wraz z rodzicami do japońskiego obozu. Przeżycia z tego okresu opisał w autobiograficznej książce "Imperium słońca" (sfilmowanej przez S. Spielberga). Zasłynął przede wszystkim jako autor opowiadań i powieści sience fiction. Ale jest to bardzo specyficzne, ballardowskie sf.

Jak pisze w posłowiu do tego tomu Lech Jęczmyk Kluczem do zrozumienia twórczości Ballarda jest surrealizm. Koncept fantastyczno-naukowy, akcja i bohaterowie schodzą na dalszy plan w opowiadaniach, które są przede wszystkim rozbudowanymi obrazami. I dalej: Rzeczywiście, pustynne krajobrazy Ballarda są zewnętrznymi projekcjami stanów psychicznych jego bohaterów, wyrazem spustoszenia duchowego, tego, co nazywa "psychicznym zerem". Jest to zgodne z programem surrealizmu, ale Ballard jest surrealistą w sience fiction, o której mówią, że znalazła kontakt z masową podświadomością, że ujawniła stłumione pragnienia, kompleksy i lęki współczesnych społeczeństw.

Zaś Łukasz Orbitowski w "Magazynie DZIENNIKA" uzupełnia: Gdyby określić literackie credo autora "Imperium słońca", to trzeba go usytuować w grupie pisarzy narzekaczy, pomstujących na kondycję moralną społeczeństwa. Ballard wykazał , że niewiele trzeba, by wyciągnąć z nas to, co najgorsze, i obnażał łatwość, z jaką rezygnujemy z podmiotowości, a surogat szczęścia osiągamy przez zatracenie. Głównymi tematami jego twórczości są: zagubienie jednostki, naturalność przemocy, fetyszyzująca rola gadżetów i zgubny wpływ kultury konsumpcji. (Dziennik 25-26 04 2009)

I dodaje jeszcze, że o Ballardzie mówi się jako o "najbardziej wpływowym pisarzem popkultury, pod wpływem książek którego powstały przeboje Madonny i Radiohead, utwory Joy Dyvision i Manic Street Preachers, dziwaczne budynki, projektowane przez Rema Koolhaasa i Nigela Coatesa, filmy Stevena Spielberga i Davida Cronenberga, seriale telewizyjne i rozprawy filozoficzne.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:120x190 mm
  • Liczba stron:408
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788361516200
  • Data wydania:19 maj 2009
  • Numer katalogowy:96279

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher