Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Solidarność Małopolska 1980-1981. Wybór dokumentów

okładka

Solidarność Małopolska 1980-1981. Wybór dokumentów

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt stanie się ponownie dostępny

OPIS

[...] „Solidarność" rozwija się spontanicznie. Wolę wstąpienia do naszego Związku wyrażają codziennie tysiące ludzi - z różnych regionów Polski i z różnych zawodów. [...] Z dnia na dzień zmieniają się dane liczbowe. Oblicza się, że w „Solidarności" zarejestrowało się już przeszło 7 milionów ludzi. W krakowskim MKZ-cie ponad 350 tysięcy. Komitety Założycielskie „Solidarność" powstały już w zakładach Tarnowa, Nowego Sącza, Limanowej, Zakopanego, Nowego Targu, Gorlic, Krosna, Krynicy i innych.
(X 1980, „Solidarność" w Małopolsce)

My, przedstawiciele Związku „Solidarność", wybrani przez Was dla obrony interesów społeczeństwa stwierdzamy: jesteśmy bezsilni. W przyjętej konwencji pokojowego dialogu z władzami PRL, uporczywych negocjacji, w jakich próbujemy nakłonić władzę do rezygnacji ze ślepego totalitaryzmu na rzecz warunków usuwających społeczne napięcie, dających szansę efektywnej pracy - w dialogu polegającym na przedkładaniu racji w nadziei, iż druga strona je zrozumie - PRZEGRYWAMY. [...] Wszystko wskazuje na to, że stoimy u wrót generalnej konfrontacji.
(XII 1981, Robert Kaczmarek, Zbliża się konfrontacja)

Już od samego początku nowo powstające ogniwa NSZZ „Solidarność" były rozpracowywane operacyjnie. W większości zakładów pracy i instytucji w skład Komitetów Założycielskich wprowadzone zostały osobowe źródła informacji. [...]
Starano się też wykorzystywać dogodne sytuacje operacyjne spowodowane tarciami i konfliktami wśród członków MKZ-tu w celu osłabienia pozycji niewygodnych z punktu operacyjnego osób, a w dalszej perspektywie wyeliminowania ich. W ramach akcji „D" doprowadzono do rozpowszechniania informacji kompromitujących niektórych członków kierownictwa MKZ oraz ważniejszych komitetów Założycielskich NSZZ „Solidarność" w celu niedopuszczenia do ponownego ich wyboru. [...]
Usiłowano poszerzyć możliwości kontroli operacyjnej kierownictwa MKZ celem uzyskania wpływu na kierunki działań, podejmowane decyzje i kadrową obsadę ważniejszych funkcji w drodze stosowania kombinacji i gier operacyjnych. Stosowano je przy nadarzających się okazjach.
(W. Rusek, Antypolska działalność NSZZ „Solidarność" na przykładzie Regionu „Małopolska")

DODATKOWE INFORMACJE

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher