OPIS
Nowa książka filozofa, pisarza, artysty teatru i nowych mediów, dotyczy teoretycznej wykładni najnowszych nurtów w sztuce współczesnej: performances, sztuki akcji, happeningu, instalacji multimedialnych. Autor konstruuje nowy model estetyki nie odwołujący się do przedmiotowej definicji dzieła sztuki, lecz jej procesualnego rozumienia, opartego o pojęcie szeroko rozumianej twórczości. Książka nawiązuje do lat kontestacji i kontrkultury, ale jednocześnie zakreśla swym przedmiotem horyzont znacznie szerszy, bo sięgający wydarzeń najnowszych w domenie sztuki.
Twórcą koncepcji graficznej książki jest Tomasz Sikorski. Okładka stanowi niewątpliwie wartość samą w sobie i nawiązuje do idei „książki przestrzennej”, tym samym jest ciekawym dopełnieniem treści w niej zawartych.
Bogusław Jasiński to filozof, autor kilkunastu książek z zakresu filozofii i estetyki, z których najważniejsze to: „Twórczość a sztuka. Wprowadzenie do estetyki procesów twórczych”, „Droga myśli”, „Myślenie Heideggerem”, „Tezy o ethosofii”, „Zagubiony ethos”, „Dwie fenomenologie: Husserl i Heidegger“, i ostatnio wydanej: „Leksykon filozofów współczesnych”. Laureat nagrody ministerialnej I-go stopnia im. St. Wyspiańskiego, członek stowarzyszeń naukowych i artystycznych w kraju i za granicą. Także pisarz, autor powieści „Życie i cierpienie młodego W.”, tomu opowiadań „Dalej, za..”, dramatów; reżyser teatralny, performer.
Żyje na uboczu. W górach. Maratończyk.