OPIS
Wydawnictwo Atropos oraz sklep.gildia.pl mają zaszczyt przedstawić nowe, kolekcjonerskie wydanie „Maladie” - jednego z najciekawszych opowiadań mistrza fantasy, autora bestsellerowej sagi o Wiedźminie, wielokrotnego laureata nagrody im. Zajdla - Andrzeja Sapkowskiego. To kunsztowne, określane niekiedy jako mikropowieść opowiadanie, osnute zostało na wątkach mitu arturiańskiego. Jest to pierwszy tekst tego autora, który ukazuje się w Polsce w formie albumu kolekcjonerskiego.
Album ten został z całości zaprojektowany i zilustrowany przez krakowską malarkę - Dagmarę Matuszak, znaną dotychczas głównie ze współpracy z Neilem Gaimanem przy oprawie graficznej wydań kolekcjonerskich jego prozy, poematu ilustrowanego „Melinda”, oraz udziału w cyklu tematycznych antologii komiksowych wydawnictwa Egmont. Ponadto liczne ilustracje autorstwa Dagmary Matuszak zdobią okładki książek z gatunku fantasy wydawanych w Polsce i za granicą .
|
|
Nowe, kolekcjonerskie wydanie Maladie jest albumem wykonanym w przeważającej części ręcznie. Do twardej, płóciennej, wytłoczonej oprawy przytwierdziliśmy dwuczęściowy, wykonany z drewna topolowego medalion z wypalonym ornamentem gotyckim i tytułem książki.
|
Każdy egzemplarz “Maladie” został własnoręcznie podpisany przez autora tekstu - pisarza Andrzeja Sapkowskiego, oraz autorkę ilustracji - malarkę Dagmarę Matuszak.
|
|
|
Każdy album ma też wbity swój własny, niepowtarzalny numer, gwarantujący unikalność posiadanego egzemplarza. Nakład “Maladie” jest limitowany do 750 sztuk. Nieliczne egzemplarze recenzenckie oznaczone pieczątką “press” zostały wyłączone z nakładu.
|
Na karcie okolicznościowej, obok sygnatur autorskich znajduje się tzw. “suchy tłok” w formie średniowiecznej litery “M”. Również ten element wykonany został odręcznie, przy użyciu tradycyjnej techniki.
|
Na całym świecie wydawnictwa kolekcjonerskie osiągają z czasem niebywałą wartość, zgodnie z ogólną zasadą, znaną z grafiki tradycyjnej: “im niższy jest numer egzemplarza, tym większa jest jego wartość”. Istnieją także kolekcjonerzy skupujący wyłącznie konkretne, za każdym razem te same, wybrane przez siebie numery. W ten sposób powstają “księgozbiory spersonalizowane”.