Estonia – ilustrowany przewodnik historyczny. Inflanty Północne i Rewal. (seria: Polskie Ślady na Kresach)

OSZCZĘDZASZ 14,70 ZŁ

PRZEDSPRZEDAŻ

okładka

Estonia – ilustrowany przewodnik historyczny. Inflanty Północne i Rewal. (seria: Polskie Ślady na Kresach)

30% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Data premiery: 23 czerwca 2025
Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.
Dostępność: za 59 dni roboczych

OPIS

Najbardziej na północ wysunięta część Polskich Kresów rozciągająca się na terenie współczesnej Estonii. W czasach I Rzeczpospolitej tereny dwóch inflanckich województw dorpackiego i parnawskiego. W średniowieczu ziemie stanowiące dominium biskupów ozylskich i Zakonu Kawalerów Mieczowych, z największą twierdzą północnych Inflant Rewalem, obecnie stołecznym Tallinem. Każda z czterech krain zilustrowana szczegółową mapą, w przypadku Tallina planem miasta – ułatwiającymi orientację w terenie i precyzyjną lokalizację.

Ponad 100 miejscowości bogato zilustrowanych autorską fotografią (700 zdjęć!), w tym około pół tysiąca historycznych obiektów – ze szczegółowym opisem tych, które cechują związki z polskim dziedzictwem kulturowym sięgającym czasów I i II Rzeczypospolitej oraz współczesności.

Średniowieczne warownie rycerzy Zakonu Kawalerów Mieczowych, biskupie zamki i rezydencje, pałace i ogrody książęce, szlacheckie dwory i ziemiańskie majątki, tallińska starówka, polskie świątynie i nekropolie. Piękne krajobrazy wysp i bałtyckiego wybrzeża oraz parki narodowe Lahemaa, Soomaa, Karula i Matsalu.

Miejsca emigracji i nauki słynnych rodaków w czasach braku polskiej państwowości. Symbole dyplomatycznej przyjaźni polsko-estońskiej w osobach gen. Johana Laidonera i jego żony Marii Kruszewskiej.

Przewodnik opisuje:

– krainy geograficzne i historyczne rozciągające się na terenie współczesnej Estonii, szczególnie związane z polskim dziedzictwem kulturowym sięgającym czasów I i II Rzeczpospolitej;

– ponad 100 miejscowości, średniowieczne warownie rycerzy Zakonu Kawalerów Mieczowych, biskupie zamki i rezydencje, pałace i ogrody książęce, szlacheckie dwory i ziemiańskie majątki, tallińska starówka, polskie świątynie i nekropolie;

– wszystko zilustrowane autorską fotografią – ponad 700 kolorowych zdjęć.

Mirek Osip-Pokrywka podróżuje po świecie i publikuje materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Wydał (także z żoną) kilkanaście przewodników turystycznych i albumów fotograficznych. Za ostanie swoje dzieło, dwutomowy Leksykon Zabytków Architektury Kresów Wschodnich, podczas Warszawskich Targów Książki w 2018 r. otrzymał Nagrodę Magellana w kategorii Wydarzenie Roku.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:162x240 mm
  • Liczba stron:200
  • Oprawa:zintegrowana
  • ISBN-13:9788383532530
  • Data wydania:23 czerwiec 2025
  • Numer katalogowy:642388

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2025 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2025 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher