OPIS
Grono autorów stworzyło kompletne opracowanie dotyczące procesu treningu terapeutycznego w rehabilitacji. Zawarto w nim treści teoretyczne oraz porady praktyczne związane ze stosowaniem szeroko rozumianego ruchu w rehabilitacji pacjentów z różnorodnymi dysfunkcjami narządu ruchu.
W pierwszej części książki zamieszczono najbardziej aktualne dane dotyczące procesu treningowego, jego sposobów prowadzenia, biomechaniczne podstawy treningu terapeutycznego, dowody naukowe świadczące o zdrowotnych walorach ukierunkowanej aplikacji bodźców ruchowych oraz omówiono różne metody treningowe.
Część druga stanowi praktyczny poradnik stosowania treningu terapeutycznego na przykładzie kilkudziesięciu schorzeń i dysfunkcji narządu ruchu.
W ostatniej, trzeciej części książki, zawarto katalog ćwiczeń z opisem ich zastosowania, sposobu wykonania oraz możliwych ich modyfikacji w zależności od sprawności pacjenta i jego aktualnego stanu. W katalogu tym opisano i zilustrowano aż 137 ćwiczeń wraz z opisem różnych ich wariantów.
Z Przedmowy do wydania polskiego
Aktywny trening terapeutyczny jest istotnym elementem leczenia urazów narządu ruchu i chorób ortope¬dycznych. Trening terapeutyczny w rehabilitacji dostarcza zarówno podstaw teoretycznych, jak i wiedzy na temat praktycznego zastosowania treningu w kontekście rehabilitacji i terapii.
Książka jest skierowana do przedstawicieli wszystkich profesji uczestniczących w aktywnym procesie usprawnia¬nia pacjentów ortopedycznych i traumatologicznych. Jest ona zarówno podręcznikiem wspomagającym proces kształcenia, jak i pomocą w codziennej praktyce rehabilitacyjnej.
W PUBLIKACJI:
podstawy teoretyczne treningu terapeutycznego,
aspekty biomechaniczne,
metody treningowe, takie jak trening wytrzymałościowy, trening mięśni, trening chodu, trening w wodzie,
metody oceny i testowania,
szczegółowe programy treningowe na przykładzie kilkudziesięciu schorzeń i dysfunkcji narządu ruchu,
opisanych i zilustrowanych ćwiczeń.
137 opisanych i zilustrowanych ćwiczeń.