OPIS
Celem głównym monografii jest ocena wykorzystania koncepcji Czystej Produkcji w wymiarze środowiskowym, ekonomicznym oraz społecznym poprzez prezentacje dobrych praktyk w wybranych podmiotach biznesowych.
Koncepcja Czystej Produkcji (ang. Cleaner Production) jest dynamicznie rozwijającą się ideą na rzecz upraktycznienia zrównoważonego rozwoju.
Recenzowana monografia jest niezwykle interesującym i wartościowym opracowaniem naukowym z uwagi na następujące okoliczności: oryginalność rozważań zawężoną do problematyki Czystej Produkcji (na rynku istnieje bardzo niewiele zwartych opracowań opisujących to zagadnienie); wnikliwe, krytyczne i pogłębione studia literaturowe z zakresu prezentowanych aspektów, połączenie wiedzy teoretycznej z systemową, prawną i organizacyjną; zaprezentowanie szczegółowych studiów przypadku z zakresu Czystej Produkcji w polskich przedsiębiorstwach; interdyscyplinarność i fachowość wiedzy Autorów; zrozumiałość, przejrzystość
i czytelność prowadzonych rozważań.
Jestem przekonana, że spotka się ona z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem przedstawicieli teorii i praktyki zarządzania przedsiębiorstwem. Może ona stanowić także atrakcyjne wsparcie w procesie dydaktycznym na wszystkich kierunkach i formach kształcenia związanych ze zrównoważonym rozwojem.
Z recenzji prof. dr hab. Izabeli Jonek-Kowalskiej