Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy jako organy władzy sądowniczej. Pozycja ustrojowa i problem wzajemnych relacji

OSZCZĘDZASZ 24,00 ZŁ

NOWOŚĆ

okładka

Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy jako organy władzy sądowniczej. Pozycja ustrojowa i problem wzajemnych relacji

30% taniej
Inpost Paczkomaty 24/712,99 zł
Kurier Inpost12,99 zł
Kurier FedEx13,99 zł
ORLEN paczka8,99 zł
Odbiór osobisty0 zł

Przy płatności za pobraniem do ceny wysyłki należy doliczyć5,00 zł

Wysyłka zagraniczna

Dostępność: 1-2 dni robocze

OPIS

Książka Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy jako organy władzy sądowniczej – pozycja ustrojowa i problem wzajemnych relacji jest poświęcona dwóm istotnym ustrojowo organom władzy sądowniczej – Trybunałowi Konstytucyjnemu oraz Sądowi Najwyższemu. Autorka dokonuje kompleksowej analizy dwóch powiązanych ze sobą zagadnień, a więc pozycji ustrojowej obu wymienionych organów oraz ich wzajemnych relacji, nie tylko dokonując egzegezy odpowiednich przepisów (zarówno tych, które obowiązywały w przeszłości, jak i tych, które obowiązują obecnie), lecz również na podstawie analizy praktyki, tj. wzajemnego oddziaływania na siebie TK i SN poprzez orzecznictwo obu tych organów. Autorka ma ogromną wiedzę na temat przepisów oraz praktyki funkcjonowania organów będących przedmiotem badań. Doskonale zna i posługuje się też literaturą przedmiotu, w tym także literaturą z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz okresu PRL-u. Zagadnienia poruszane w monografii nie tylko mają znaczenie na tle konstytucyjnej i ustawowej regulacji odnoszących się do tych organów władzy sądowniczej, ale mają również istotny wymiar praktyczny. To przecież w sferze stosowania prawa zarówno przez TK, jak i SN, w pełni ujawnia się cała natura poddanych przez Autorkę gruntownej analizie skomplikowanych relacji między tymi organami.
Nie ma wątpliwości, że ta interesująca, dobrze napisana oraz analizująca ważną ustrojowo tematykę książka spotka się z zainteresowaniem czytelników zajmujących się problematyką prawnoustrojową, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z wymiarem sprawiedliwości i kontrolą konstytucyjności prawa.
(z recenzji wydawniczej dr. hab. Krzysztofa Grajewskiego, prof. UG)
Aleksandra Dębowska – asystentka w Katedrze Prawa Ustrojowego Porównawczego UJ, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UJ i stacjonarnych studiów doktoranckich na WPiA UJ. W latach 2019-2021 była asystentką w Katedrze Prawa Konstytucyjnego UJ. W 2021 r. obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską, przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Tulei, będącą podstawą niniejszej publikacji. Do zainteresowań badawczych autorki należą w szczególności sądownictwo konstytucyjne, prawa i wolności jednostki oraz ich instytucjonalna ochrona, jak również zagadnienia związane z aksjologią prawa. W latach 2012-2017 współpracowała z Biurem Trybunału Konstytucyjnego. Jest radczynią prawną, członkinią Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

DODATKOWE INFORMACJE

  • Liczba stron:437
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788383680781
  • Data wydania:7 październik 2024
  • Numer katalogowy:623119

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2024 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2024 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher