OPIS
Praktyczny kurs plastyki
Treści teoretycznej towarzyszy najczęściej ćwiczenie plastyczne, wprowadzające w praktyce podane zagadnienia, inspirujące do twórczości, aktywizujące ucznia – autorką ćwiczeń jest Barbara Neubart.
Niektóre ćwiczenia poprzedzone są domową kuchnią plastyczną, czyli informacjami, jak przygotować materiały plastyczne potrzebne do wykonania pracy.
Inspiruje dzieci do własnej twórczości dzięki ciekawym propozycjom zadań plastycznych. Pozwalają one zastosować w praktyce zdobytą wiedzę.
Przejrzysta struktura podręcznika
Działy, a w nich rozdziały dzielące materiał nauczania – każdy rozdział stanowi jednostkę lekcyjną.
Przed każdym działem na stronie działowej umieszczono spis zagadnień i umiejętności, które uczeń zdobędzie podczas kolejnych lekcji (w punktach).
Po każdym rozdziale – pytania i polecenia Pomyśl i odpowiedz.
Indeks pojęć plastycznych na końcu podręcznika.
Zagadnienia plastyczne krok po kroku
Podręcznik napisany prostym, gawędziarskim językiem, bliskim uczniom, co daje gwarancję dobrego zrozumienia treści.
Zagadnienia plastyczne są wprowadzane stopniowo – od kropki i kreski do bardziej skomplikowanych, co gwarantuje wygodne i efektywne kształcenie.
Podobnie jak w klasie 5, w klasie 6 pojawiają się nawiązania do dziejów sztuki, charakteryzujące style różnych epok (m.in. renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu) i dające obraz warsztatu plastycznego artystów. Duży nacisk położono na to, jak omawiane style w sztuce inspirowały twórców kolejnych epok, zwłaszcza – współczesnych.
Atrakcyjne ilustracje zachęcają do twórczej pracy
Podręcznik jest swoistym zaproszeniem do świata sztuki. Duże, barwne ilustracje – reprodukcje dzieł sztuki, rysunki, infografiki – które są doskonałym uzupełnieniem zagadnień teoretycznych, działają na wyobraźnię uczniów i ją odpowiednio kształtują.