OPIS
Od najdawniejszych czasów ludzie chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o naszej planecie. Wiele zjawisk na niebie obserwowali za pomocą lunet i teleskopów, jednak to było za mało i zapragnęli polecieć w przestrzeń kosmiczną. Przez stulecia podejmowali próby budowy maszyn pozwalających unieść się ponad Ziemię. Jeśli chcecie wiedzieć, czy spadające gwiazdy spełniają życzenia i czy komety sprowadzają nieszczęścia, to jak najszybciej wybierzcie się w kosmiczną podróż razem z nami!
Karolina Bąkowska poświęciła się astronomii, ma doktorat z fizyki o tej specjalności. Już w wieku dwóch lat pytała, gdzie na niebie jest Kasjopeja oraz dlaczego Słońce świeci. Obecnie prowadzi badania z zakresu gwiazd pulsujących w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Laureatka grantów Narodowego Centrum Nauki oraz Fundacji Fulbrighta. Pracowała na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, gdzie przekonała się, że gwiazdy wszędzie święcą tak samo pięknie. Prowadząc wykłady popularnonaukowe w obserwatoriach, planetariach oraz na festiwalach miłośników fantastyki Pyrkon i Copernicon, uczy się, jak w prosty sposób odpowiadać na niełatwe pytania. Codzienne dyskusje o astronomii i nauce prowadzi ze swoją dwunastoletnią córką Kasią, z którą realizuje edukację domową. Jest wielką miłośniczką książek, wypraw w góry oraz zwierząt, w szczególności buldożków francuskich.
Asia Gwis – graficzka i ilustratorka. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi, dyplom w 2000 r w pracowni Grafiki Wydawniczej. Przez wiele lat pracowała jako grafik m.in. w „Zwierciadle”, „Przekroju”, „Machinie”, „National Geographic”. Jej ilustracje publikowane były m.in. w „Elle”, „Pani”, „Zwierciadle”, „Sensie”, „National Geographic” „Traveler”, „ChickPea”. Kocia mama i wielka miłośniczka podróżowania, szczególnie azjatyckich klimatów. W wolnych chwilach czyta nałogowo i prowadzi bloga kavkadesign.com. Nie lubi gotowania. Swój czas dzieli między Warszawę, Łódź i Manilę.