OPIS
Niniejsze, drugie wydanie niezwykłej książki Gemba kaizen to długo oczekiwana, kompleksowo zaktualizowana wersja precyzyjnego opracowania, które omawia zasady japońskiej filozofii biznesu – filozofii ciągłego doskonalenia i innowacji w zakresie procesów, czyli kaizen, w obszarze o zasadniczym znaczeniu z punktu widzenia wyników firmy. Chodzi o obszar, w którym podejmowane są kluczowe działania, czyli o gemba. Umożliwia to sprawne wdrażanie efektywnych kosztowo udoskonaleń w najważniejszych procesach biznesowych.
Przytoczone w książce przykłady pokazują, w jaki sposób można obniżać koszty, poprawiać jakość i podnosić poziom zadowolenia klienta.
To kompleksowe opracowanie szczegółowo omawia kluczowe zagadnienia gemba kaizen, takie jak:
-
Jakość, koszt i dostawa w obrębie gemba.
-
Pięć kroków organizacji miejsca pracy.
-
Rozpoznawanie i eliminacja muda, czyli działań niegenerujących wartości dodanej.
-
Zarządzanie wizualne.
-
Rola kierowników w środowisku pracy zorganizowanym zgodnie z zasadą lean.
-
Rola i zakres odpowiedzialności menedżerów gemba, jeżeli chodzi o utrzymywanie wysokich wyników.
-
Zarządzanie JIT i TFM.
-
Rola dyrektora generalnego w przewodzeniu kulturze kaizen.
„Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby Twój biznes był bardziej opłacalny i skuteczny, otwórz tę książkę i nie szukaj już dalej. Dobrze trafiłeś!
Kaizen Institute, który reprezentujemy autor i ja, świętuje swoje okrągłe 15-lecie skutecznego funkcjonowania na rynku polskim i blisko 35-lecie na scenie światowej. Tysiące zadowolonych firm w Polsce i na świecie daje nam bardzo mocną legitymację do zapewnienia Ciebie, że wykorzystanie kaizen do prostych codziennych usprawnień przełoży się na zwiększenie efektywności procesów w Twojej firmie. Efekt w postaci wyższej produktywności, lepszej jakości i zwiększonych zysków osiąganych przy znacznie niższym nakładzie kosztów, czasu i inwestycji nie może być dla Ciebie obojętny.
Jeżeli wdrożysz podstawowe zasady, które opisuje w niniejszej książce Masaaki Imai, droga do sukcesu jest otwarta. W pierwszej kolejności staraj się wdrażać rozwiązania, które pociągają za sobą niskie koszty, i pamiętaj, że dążenie do perfekcji z kaizen nie ma końca”.
Mariusz Bryke, CEO Kaizen Institute Poland