OPIS
Wszystko, co potrzebne przy rozliczaniu wynagrodzeń pracowników w jednej książce: - omówienie wszystkich nowości w rozliczeniach pracowniczych na 2018 rok, - szczegółowe przykłady liczbowe oparte na rzeczywistych sytuacjach i trudnych problemach, - bogata dokumentacja kadrowa, podatkowa i ZUS – z przykładami wypełnienia druków, - same konkrety: jak uniknąć błędów przy rozliczaniu wynagrodzeń; jak wyliczyć wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy; jakie dokumenty należy sporządzić przy zatrudnianiu pracownika i przy jego zwolnieniu; jak rozliczyć osoby pracujące na umowę-zlecenie i o dzieło. Praktyczny przewodnik niezastąpiony w działach kadrowo-placowych – przystępnie, a jednocześnie kompleksowo przedstawia problematykę kadrowo-płacową – od zatrudnienia, poprzez wyliczenie poszczególnych składników wynagrodzenia, umowy cywilnoprawne, po zwolnienie z pracy. Autorki podpowiadają m.in.: - jak uniknąć błędów przy rozliczaniu wynagrodzeń; - jak wyliczyć wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy; - jakie dokumenty należy sporządzić przy zatrudnianiu pracownika i przy jego zwolnieniu; - jak rozliczyć osoby pracujące na umowę-zlecenie i o dzieło.
Publikacja polecana zarówno osobom rozpoczynającym karierę zawodową w dziale płacowym czy finansowym, jak również doświadczonym pracownikom tych działów. Najważniejsze nowości w wydaniu na 2018 r.: 1. Zmiany związane z ubezpieczeniami społecznymi i ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym m.in.: nowe zasady opłacania składek przez płatnika (wprowadzenie indywidualnego numeru rachunku składkowego), zmiana zasad rozliczania wpłat z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne.
2. Zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych: - nowe zasady stosowania 50% kosztów uzyskania przychodu dla twórców – wprowadzenie listy działalności korzystających z tej preferencji, nowa kwota limitu, - zmiany w zasadach dotyczących ustalania kwoty zmniejszającej podatek, - szereg ważnych zmian limitów zwolnień wielu świadczeń pracowniczych, - zmiany w rocznym rozliczeniu podatku, możliwość sporządzenia przez urząd skarbowy zeznania rocznego.
3. Nowa kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę a w konsekwencji zmiany w innych parametrach powiązanych z tą kwotą.
4. Wprowadzenie ograniczenia czasu pracy w handlu.