OPIS
Opowieści z zaczarowanego lasu Nathaniela Hawthorne’a są piękną i bezpretensjonalną interpretacją mitologii. Wystrzegając się bombastycznego stylu, z dużym poczuciem humoru, autor prowadzi nas przez „zaczarowany las” – sugestywny, tajemniczy, zaludniony przez nimfy, fauny, bogów i herosów. Ten przystępny, przyjazny dzieciom tekst (nie wznawiany w Polsce od lat 20-stu i szczęśliwie „odkopany” przez Bukę!) zyskał nagle parę sprzymierzeńców – oto Jego Ilustratorska Wysokość Józef Wilkoń zgodził się namalować „las zaczarowany”, a Maciej Rychły z kwartetu Jorgi ilustruje go muzycznie (…) Amerykański XIX-wieczny romantyk powraca do naszych bibliotek w asyście Wilkonia, ozdobiony muzycznymi obrazami Rychłego, które sprawiają, że mitologia przemawia do wszystkich zmysłów. Próżność bogów z Olimpu zostaje zaspokojona / Joanna Olech
Czy słyszeliście kiedyś o Dedalu i jego słynnym labiryncie? To właśnie tu, na greckiej wyspie Krecie stoczyła się jedna z najstraszliwszych walk, jakie kiedykolwiek rozegrały się na ziemi. Młody Tezeusz, syn króla Aten - Egeusza udał się na Kretę, by pokonać byczogłowego potwora Minotaura. Czy Tezeusz bał się stając oko w oko z odrażającym monstrum? Dlaczego był gotowy narazić swoje życie na śmiertelne niebezpieczeństwo? Co uczyniła Ariadna, córka okrutnego króla Minosa, władcy Krety? Posłuchajcie opowieści o dobroci, męstwie i wielkiej odwadze, których siła jest zdolna pokonać zło tego świata.
Wydanie obejmuje książkę z przepięknymi ilustracjami Józefa Wilkonia oraz płytę CD z dźwiękową wersją mitu w interpretacji Krzysztofa Tyńca, bogato ilustrowaną muzycznie. Jest to więc historia do czytania, oglądania i słuchania, a tak podana mitologia pozostanie na długo w dziecięcej wyobraźni.
W serii ukazały się: Dziecięcy raj, Głowa Meduzy, Złotodajna moc, Trzy złote jabłka, Cudowny dzban, Chimera, Minotaur
W przygotowaniu: Zęby Smoka, Pałac Cyrce, Nasiona granatu, Pigmeje, Złote runo