OPIS
Choć mogłoby się wydawać, że pomiędzy objawem a rozpoznaniem nie da się już „odkryć” nic nowego, ta książka z pewnością stanie się niezwykle przydatnym narzędziem dla wszystkich lekarzy i studentów medycyny weterynaryjnej. Jej wartość polega na przedstawieniu odmiennego podejścia diagnostycznego, opartego na swoistej hierarchii objawów klinicznych oraz na indukcyjnej metodzie dochodzenia do rozpoznania. Nie zawsze bowiem to dominujący objaw jest najważniejszy i nie w każdym przypadku należy bezwzględnie wykonywać „tradycyjne” zestawy badań dodatkowych. Celem takiego, nowego, podejścia, a także największą zaletą tej książki, jest nauka myślenia klinicznego.
prof. dr hab. Roman Lechowski
Jak myśleć klinicznie w praktyce to rewolucyjna książka. Lekarze praktycy, a zwłaszcza studenci i świeżo upieczeni absolwenci, często mają problem z właściwym rozpoznaniem w czasie konsultacji trwającej… 10 minut. Autorzy uczą uporządkowanego podejścia do pacjentów z różnymi objawami oraz zasad postępowania, dzięki którym większość problemów klinicznych można rozwiązać szybko i efektywnie.
Dzięki tej książce:
• odblokujesz swój potencjał kliniczny,
• zapoznasz się z logicznymi zasadami rządzącymi postępowaniem klinicznym,
• zobaczysz na schematach blokowych, na czym polega proces decyzyjny w poszczególnych przypadkach,
• zapomnisz o długich listach rozpoznań różnicowych i skupisz się na postępowaniu prowadzącym wprost do trafnej diagnozy,
• dowiesz się, jak odpowiednio wybierać badania diagnostyczne i zabiegi,
• nauczysz się właściwie przekazywać informacje właścicielom swoich pacjentów.
konsultacja naukowa prof. Roman Lechowski