Niestety, nie zdążymy dostarczyć tego produktu przed Świętami

Z nowymi mediami w kulturze i o kulturze. Scenariusze zajęć edukacji medialnej dla nauczycieli. Materiały dydaktyczne

okładka

Z nowymi mediami w kulturze i o kulturze. Scenariusze zajęć edukacji medialnej dla nauczycieli. Materiały dydaktyczne

Produkt jest aktualnie niedostępny

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila, gdy produkt się ukaże.

OPIS

Ciekawe i zupełnie nowatorskie podejście do tematyki nieobecnej w polonistyce szkolnej.
Książka autorstwa Bogusławy Bodzioch-Bryły jest - śmiem twierdzić - jedną z ważniejszych publikacji dla polonistów początku XXI wieku. Stwarza realną szansę na zaistnienie problematyki nowych nowych mediów w szkole, na lekcjach polskiego - tych regularnych, które wynikają np. z tzw. rozszerzeń w szkołach licealnych, ale być może i tych zajęć, które pojawią się w związku z procesem przygotowywania młodzieży do konkursów polonistycznych.
Problematyka mediów jest źle obecna w polskiej szkole, by nie powiedzieć jednoznacznie - nieobecna, mimo iż podstawa programowa wyraźnie nakazuje nauczycielowi języka polskiego zajmowanie się nią na wszystkich etapach edukacji, od etapu I do IV. Marginalnie pojawia się w podręcznikach. Polonista pozostaje samotny i pewnie bezradny wobec ogromu nieznanych, nieogarnionych, szybko pojawiających się faktów, dokonań, wynalazków cywilizacyjnych. Problematyka mediów, pojawiająca się tylko czasami na lekcjach szkolnych to efekt polskiej tradycji dydaktycznej, która nie postawiła jej tak wysoko jak szkoły anglosaskie, wyodrębniające nawet osobny szkolny przedmiot - medioznawstwo. Dlatego książka Bogusławy Bodzioch-Bryły jest ważna i potrzebna. Omawia wiele ciekawych aspektów dotyczących rozwoju mediów, buduje aparat pojęciowy, wyposaża odbiorcę (ucznia i nauczyciela) w niezbędne artykuły (opracowania), proponuje też ciekawe, zupełnie nowatorskie podejście do tematyki nieobecnej w polonistyce szkolnej. Dobrze, że jest, a trzeba takich materiałów więcej - jak najwięcej. dr Gabriela Olszowska, polonista, nauczyciel praktyk, dydaktyk, recenzent MEN ds. podręczników szkolnych (fragment recenzji wydawniczej)
Książka Bogusławy Bodzioch-Bryły , autorki, która sama jest praktykującym nauczycielem i jednocześnie jako badacz zajmuje się korespondencją literatury i nowych mediów, tchnie nadzieją - jest bowiem przykładem działania oddolnego, wynikającego z pedagogicznego doświadczenia popartego osobistymi zainteresowaniami, lekturą, co wydaje się być dziś - wobec nieustannie centralizowanego systemu edukacyjnego - jedną z najcenniejszych wartości w nauczaniu polonistycznym i kulturowym. Autorka dotyka tak istotnych kwestii, jak zmiana doświadczenia antropologicznego z tekstowego na audiowizualny, a następnie wirtualny, co wpływa na sposób recepcji przekazów kulturowych; tłumaczy najważniejsze zjawiska wpływające na kształt współczesnych przekazów i konsekwencje kreacyjne i recepcyjne tychże właśnie mechanizmów . Zaprezentowane scenariusze podejmują zagadnienia niezwykle ważkie z perspektywy nałożonych na programy kształcenia humanistycznego wymagań związanych z włączeniem w ich przebieg edukacji medialnej oraz wprowadzaniem technologii informacyjnych. Książka Bogusławy Bodzioch-Bryły, która jest obecnie jedyną taką propozycją na rynku wydawniczym, wypełnia lukę w przestrzeni edukacyjnej, proponując nauczycielom pomoc we włączeniu tematyki nowych mediów do programów kształcenia polonistycznego, kulturowego czy nawet wychowawczego. dr hab. Adam Regiewicz, prof. Akademii Jana Długosza w Częstochowie (fragment recenzji wydawniczej)

DODATKOWE INFORMACJE

  • Format:291x205 mm
  • Liczba stron:280
  • Oprawa:miękka
  • ISBN-13:9788327710468
  • Data wydania:27 styczeń 2016
  • Numer katalogowy:295155

RECENZJEjak działają recenzje?

Lista recenzji jest pusta

DOSTAWA

DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!

Realizacja dostaw poprzez:

  • ups
  • paczkomaty
  • ruch
  • poczta

OPINIE

Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności

© 2006-2025 Gildia Internet Services Sp. z o.o. and 2017-2025 Prószyński Media Sp z o.o. PgSearcher