OPIS
Unikalne i kompleksowe opracowanie zawierające omówienie zasad wypłaty różnego rodzaju świadczeń pieniężnych z perspektywy obowiązujących przepisów prawa pracy z przykładami.
Co wyróżnia ten tytuł?
Połączenie wnikliwego komentarza do przepisów prawa pracy regulujących okoliczności w jakich pracownicy nabywają prawo do omawianych świadczeń pieniężnych, z licznymi rachunkowymi przykładami naliczeń tych świadczeń oraz potrzebną dokumentacją.
Co ważne – Autorki nie ograniczyły się do omówienia samych świadczeń pieniężnych, ale szczegółowo, przystępnym językiem, omówiły cały kontekst prawny związany z powstaniem uprawnień do tych świadczeń, w tym w sposób obszerny omówiły kwestie m.in. związane z:
regulacjami wewnątrzzakładowymi z zakresu prawa pracy,
zasadami wypłacania wynagrodzenia za pracę,
nawiązywaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy,
planowaniem i rozliczaniem czasu pracy oraz urlopów wypoczynkowych,
odpowiedzialnością materialną pracowników,
zakazem konkurencji,
podnoszeniem kwalifikacji zawodowych,
rozliczaniem podróży służbowych.
Książka została wzbogacona o aktualnie obowiązujące przepisy prawne, orzecznictwo sądowe oraz stanowiska m.in. Państwowej Inspekcji Pracy i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Polecamy zarówno osobom pracującym w działach kadrowo-płacowych, jak i osobom, podejmującym decyzje w zakresie kształtowania polityki wynagradzania w firmach.
Uwaga! Książka jest wynikiem wieloletnich doświadczeń Autorek pracujących w instytucji państwowej zajmującej się kontrolą w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy.
Integralną częścią pozycji jest suplement elektroniczny, z przydatnymi aktami prawnymi.
Plik suplementu jest do pobrania poprzez Internet (instrukcja postępowania zamieszczona jest w książce).
Stan prawny: 2015 r.