OPIS
SPRZEDAŻ OD 04-06-2014!
Zebrane w jednym tomie teksty Władysława Bartoszewskiego – świadka i uczestnika Powstania, a następnie przez kilkadziesiąt lat jego historyka – dowodzą trafności i niezmienności poglądów Autora.
Kronika wydarzeń, artykuły i wspomnienia tworzą kanon naszej wiedzy o Powstaniu Warszawskim.
Ważną część książki stanowią opracowane przez Andrzeja Krzysztofa Kunerta aneksy, zawierające wybór dokumentów, a także zestawienie kadry dowódczej Armii Krajowej oraz Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari. Mapy i plany Warszawy, w których wykorzystano zdjęcia lotnicze z okresu okupacji, zostały przygotowane przez Zygmunta Walkowskiego.
Cennym uzupełnieniem jest wybór zdjęć z Powstania Warszawskiego.
Władysław Bartoszewski, pisarz, działacz społeczny, polityk.
Więzień obozu w Auschwitz, potem pracował w BIP KG AK i Departamencie Spraw Wewnętrznych Delegatury Rządu RP na Kraj, współzałożyciel RPŻ „Żegota”, powstaniec warszawski. Więziony w latach 1946-1948 i 1949-1954. Wykładowca na KUL, współzałożyciel TKN, internowany w stanie wojennym.
Po 1989 ambasador RP w Austrii, minister spraw zagranicznych, senator. Przewodniczący Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej oraz Rady Pamięci Walk i Męczeństwa. Autor m.in. książek: Ten jest z ojczyzny mojej. Polacy z pomocą Żydom 1939-1945, Warszawski pierścień śmierci 1939-1944, Wywiad rzeka i …mimo wszystko (z Michałem Komarem), Dziennik z internowania.