OPIS
Konsultacja naukowa: prof. dr hab. Roman Lechowski, dr hab. Antoni Schollenberger, dr hab. Jacek Madany
Książka przeznaczona dla praktykujących lekarzy weterynarii, studentów medycyny weterynaryjnej,hodowców oraz dla właścicieli psów i kotów. Opisano w niej choroby oraz metody ich diagnozowania i leczenia charakterystyczne dla 171 ras psów oraz 42 ras kotów. Wszystkie informacje zebrano i opracowano w oparciu o wyniki najnowszych badań. Rozbudowane załączniki pozwalają na szybkie odnalezienie dodatkowych informacji dotyczących wzorca danej rasy, dostępnych testów genetycznych i rejestrów.
Książka Rasy psów i kotów – przewodnik weterynaryjny jest pozycją unikatową nie tylko na polskim, ale także na światowym rynku literatury weterynaryjnej. Po raz pierwszy w całościowy i nowoczesny sposób przedstawiono zwięzłe i wyczerpujące informacje kynologiczne i felinologiczne oraz dotyczące predylekcji rasowych do określonych chorób u poszczególnych ras psów i kotów.
Dokładny opis ras psów i kotów, poparty najnowszą wiedzą na temat uwarunkowań genetycznych i predyspozycji do danych chorób, sprawia, że ten podręcznik powinien się znaleźć w bibliotece każdego lekarza weterynarii. Szczególną wartość praktyczną mają informacje dotyczące dostępności badań genetycznych dla swoistych chorób związanych z rasą psa lub kota.
Warto podkreślić, że książka jest bardzo przyjazna dla czytelnika. Odnalezienie potrzebnych wiadomości ułatwia alfabetyczny układ opisów ras oraz tabelaryczne zestawienie predylekcji do określonych chorób. Korzystam z tego podręcznika bardzo często – niekiedy nawet kilka razy dziennie. Cieszę się, że jest już dostępny w polskim tłumaczeniu. Polecam go wszystkim lekarzom weterynarii zajmującym się psami i kotami, studentom oraz hodowcom.
prof. dr hab. Roman Lechowski
Z tej książki dowiesz się:
• jak rozpoznawać i leczyć choroby związane z rasą u psów i kotów
• jakie badania genetyczne należy wykonać, aby zdiagnozować wadę genetyczną lub podjąć decyzję o dopuszczeniu danego zwierzęcia do rozrodu
• jakie są charakterystyczne cechy poszczególnych ras i do jakich chorób wykazują one predyspozycje
• jak podejmować odpowiednie decyzje hodowlane, które przyczynią się do poprawy zdrowia całej linii i rasy zwierząt