OPIS
Seria Komentarze & Linia orzecznicza to zbiór publikacji praktycznych - profesjonalnie, a jednocześnie w przystępny sposób - objaśniających stosowanie prawa materialnego i funkcjonowanie procedur sądowych.
Przygotowane przez praktyków komentarze z tej serii przekazują najważniejsze informacje związane z danym zagadnieniem prawnym, funkcjonowaniem danej instytucji prawnej czy przepisu, wyjaśniając ich zastosowanie w praktyce prawniczej.
Przede wszystkim jednak dostarczają wielu praktycznych wskazówek umożliwiających m.in. sporządzanie pisma procesowego, przygotowanie opinii prawnej, profesjonalne przygotowanie się do obrony klienta dzięki temu, że wzbogacane są o liczne przykłady, wskazówki „Ważne dla praktyki” oraz przegląd najnowszego orzecznictwa w prezentowanym zakresie, przyporządkowany zagadnieniom omawianym w każdym artykule.
Formuła komentarzowa pozwala na korzystanie z publikacji w codziennej praktyce oraz podczas zawodowych egzaminów prawniczych.
Seria ta szczególnie polecana jest dla: sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, referendarzy, komorników, aplikantów zawodów prawniczych, a także studentów kierunków prawniczych.
Komentarz prezentuje całościowo problematykę związaną z wnoszeniem i rozpoznaniem zwyczajnych i nadzwyczajnych środków zaskarżenia w postępowaniu cywilnym, koncentrując się na kwestiach praktycznych i analizie orzecznictwa.
W komentarzu szczegółowo omówiono: apelację, zażalenie, skargę kasacyjną, skargę na orzeczenie referendarza sądowego, wznowienie postępowania, skargę o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.
Prezentowany komentarz, dzięki praktyce prawniczej Autorki i dokonanej analizie orzecznictwa w tym zakresie pozwoli na przygotowanie się do sporządzenia środka zaskarżenia w postępowaniu cywilnym. Istotną zaletą publikacji jest skoncentrowanie się na aspektach praktycznych, takich jak: dopuszczalność, podstawy środka zaskarżenia, legitymacja procesowa, termin, wymagania formalne, skutki wniesienia danego środka, które mają ułatwić jego skuteczne złożenie. Ogromne znaczenie praktyczne ma wybór orzecznictwa przyporządkowany zagadnieniom omawianym w każdym artykule. W komentarzu wyróżnione są istotne informacje z punktu widzenia praktyka, które zostały oznaczone jako „Ważne dla praktyki”. Formuła komentarzowa pozwala na korzystanie z publikacji w codziennej praktyce prawniczej oraz podczas zawodowych egzaminów prawniczych.
Prezentowana książka:
radcom i adwokatom ułatwi skuteczne złożenie środków zaskarżenia dzięki praktycznym wskazówkom Autorki,
aplikantom adwokackim i radcowskim zapewni fachowe przygotowanie się do sporządzenia pism procesowych,
zawiera wyselekcjonowane orzecznictwo przyporządkowane do komentowanych zagadnień.